Domů » Bleskovky » Pro Galaxy S4 unikl první testovací firmware s Adroidem 4.4 „KitKat“

Pro Galaxy S4 unikl první testovací firmware s Adroidem 4.4 „KitKat“

Díky serveru SamMobile.com na internet unikla testovací verze Androidu 4.4.2 „KitKat“ pro mezinárodní verzi Samsungu Galaxy S4 (GT-I9505, Snapdragon 600). Server získal tento build z neznámých zasvěcených zdrojů a testoval ji pět dní. Podle vyjádření testerů je tento firmware velice stabilní, avšak je nutné počítat s tím, že ještě obsahuje drobné chyby.

   

Novinky v Androidu 4.4 pro Galaxy S4 jsou viditelné především v uživatelském prostředí systému. Barva ikon ve stavové liště se změnila z „nukleární zelené“ na bílou barvu, nicméně přepínače ve vysouvací liště stále zůstávají zelené. Zda se jedná o záměr nebo bude jejich barva v konečné verzi systému změněna na bílou se prozatím neví. Další designovou změnou je přítomnost ikony fotoaparátu v pravém dolním rohu zamykací obrazovky, což uživateli umožní spouštět fotoaparát mnohem pohotověji, než dosud. Podle Sam Mobile se zrychlila i rychlost prostředí, což je prý patrné jak na první pohled, tak i v benchmarcích. Rovněž se prý lépe a jednodušeji používá klávesnice v režimu na šířku.

   

Na finální verzi Androidu KitKat pro Samsung Galaxy S4 si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat, podle posledních informací by měla přijít v únoru nebo v březnu, ale klidně to může být ještě později. Samsung obvykle přichází s novou verzí operačního systému zároveň s uvedením své nové vlajkové lodě a ta je, podle slov viceprezidentky Samsungu Lee Young Hee, plánována na přelom března a dubna. Nedočkavci nicméně mohou stahovat testovací verzi na stránkách Sam Mobile.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. lukáš (neregistrovaný)

    to bude mit 4.4.2 i nádstavbu touchwiz? Na YT jsou videa kde je s čistým systémem a tím pádem se tam ztratili všechny vychytávky co S4 má. To se mi nelíbí

    • Jsou dvě verze S4 (ono jich je tedy bambilion…) a to ta co máš ty a co tu popisují a ta Google Edition, která obsahuje čistý Android. Tato verze se zde neprodává a nemá TouchWiz/vychtávky Samsungu.

      Mě např. z vychytávek Samsungu zaujala jen od Apple zkopírovaná možnost vysunutí notifikační lišty v fullscreen aplikaci, což ale už zkopíroval i Google do 4.4, takže až se mi dostane do rootnuté mé S4ky nějaká 4.4 ROMka, bude mi tato jediná zajímavý vychytávka „Samsungu“ navrácena:-)

    • No ono to zase tak čistý android nie je, pretože prechádza cez samsung, ale našťastie tam nie je bordel z TW :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).