Domů » Bleskovky » Pro Galaxy S4 unikl první testovací firmware s Adroidem 4.4 „KitKat“

Pro Galaxy S4 unikl první testovací firmware s Adroidem 4.4 „KitKat“

Díky serveru SamMobile.com na internet unikla testovací verze Androidu 4.4.2 „KitKat“ pro mezinárodní verzi Samsungu Galaxy S4 (GT-I9505, Snapdragon 600). Server získal tento build z neznámých zasvěcených zdrojů a testoval ji pět dní. Podle vyjádření testerů je tento firmware velice stabilní, avšak je nutné počítat s tím, že ještě obsahuje drobné chyby.

   

Novinky v Androidu 4.4 pro Galaxy S4 jsou viditelné především v uživatelském prostředí systému. Barva ikon ve stavové liště se změnila z „nukleární zelené“ na bílou barvu, nicméně přepínače ve vysouvací liště stále zůstávají zelené. Zda se jedná o záměr nebo bude jejich barva v konečné verzi systému změněna na bílou se prozatím neví. Další designovou změnou je přítomnost ikony fotoaparátu v pravém dolním rohu zamykací obrazovky, což uživateli umožní spouštět fotoaparát mnohem pohotověji, než dosud. Podle Sam Mobile se zrychlila i rychlost prostředí, což je prý patrné jak na první pohled, tak i v benchmarcích. Rovněž se prý lépe a jednodušeji používá klávesnice v režimu na šířku.

   

Na finální verzi Androidu KitKat pro Samsung Galaxy S4 si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat, podle posledních informací by měla přijít v únoru nebo v březnu, ale klidně to může být ještě později. Samsung obvykle přichází s novou verzí operačního systému zároveň s uvedením své nové vlajkové lodě a ta je, podle slov viceprezidentky Samsungu Lee Young Hee, plánována na přelom března a dubna. Nedočkavci nicméně mohou stahovat testovací verzi na stránkách Sam Mobile.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments