Příští vlajková loď HTC může vypadat zcela jinak: Společnost po 7 letech opouští šéf designu

 

Po výměně generálního ředitele HTC dojde i ke změně na postu viceprezidenta pro design, který dosud zastával Johan Becker. Ten do HTC přišel v roce 2008 v rámci akvizice designové společnosti One & Company Design, Inc. (One & Co), jeho tým měl na starosti design posledních dvou vlajkových lodí One (M8) a (M9) a spousty dalších telefonů.

Co za odchodem Johana Beckera stojí, je prozatím velkou neznámou, známé je však jméno jeho nástupce – stane se jím Daniel Hunt, dosavadní ředitel konstrukční kanceláře HTC v San Franciscu. Poslední dva vlajkové modely HTC jsou si podobné jako vejce vejci, tudíž jsme zvědaví, zda pod novým vedoucím designu dostanou telefony HTC i novou tvář.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

15 komentářů

 1. Ascension (neregistrovaný)

  To se říkalo i u Samsung jo ukázali kov a sklo ale furt je to stejné jak S5.

  • Menty (neregistrovaný)

   „Se to“ neříkalo, říkalo to pár plaček akorát, nikdo víc. Že to vypadá podobně, to je základ, ty telefony se podle toho na první pohled odlišují, decentní změny a hlavně pod kapotou a v materiálech. iPhone taky vypadá roky stejně. HTC chybí invence, není to ve stejném designu, tenhle přístroj je prostě nepovedený brak.

 2. pet (neregistrovaný)

  jednoznacne plus!

  htc je uplne na dne a to co nabizi nema smysl ani sledovat. chce to zasadni revoluci

 3. htcjirka (neregistrovaný)

  HTC hoří na všech frontách, od designu až po kvalitu HW (komponenty, poruchovost, zpracování).Má pramálo šancí získat zpět důvěru.

  • Michal (neregistrovaný)

   To je velký omyl, design patří mezi to nejlepší, co lze najít, po konstrukční stránce nemá M8 a M9 konkurenci. Ve spolehlivosti patří na špici. Kvalita hovorů, nahrávání zvuku u videa, hudební výstup jako do sluchátek, tak repráků, nelze najít srovnatelný telefon. Jediný, v čem dlouhodobě ztrácí je foťák. Navíc htc patří mezi hrstku výrobců, který má alespoň nějaký zisk.

  • Menty (neregistrovaný)

   Po konstrukční stránce jsou to hrozný věci, kvalita až na poslednim místě. Jinak ale M8 docela vpohodě, jenže problém je v tom, že v současné době prodávají telefony čísla a v tom HTC prostě na konkurenci nemá. A ano, je to logické, osobně si koupím radši SGS6, která vede výbavou ve všem a stojí stejně, jinak bych byl hloupý.

  • Michal (neregistrovaný)

   Ten nemůžu z nepřekonatelnýho odporu k amoledu, když vidím vystavený kusy note 4, jak má každý po pár měsících vypálený znaky v horní liště, je to hrozný. Kdysi mi kvůli tomu vyměnili sgs2 za nový kus, dnes už by řekli, že to je běžný opotřebení.

  • Michal (neregistrovaný)

   A k těm číslům, tak samsung má vyšší rozlišení, htc zase větší kapacitu baterie, samsung má jedno chrchlátko, htc dva vynikající repráky.

 4. M.BoBo (neregistrovaný)

  Nadpis: Společnost po 17 letech opouští šéf designu

  Článek: Ten do HTC přišel v roce 2008 v rámci akvizice designové společnosti One & Company Design, Inc. (One & Co).  Kde je těch 17 let?

 5. xda (neregistrovaný)

  Me by zajimalo zda budou konecne modely s WP. Na to se tesim

 6. Lukas Kosik (neregistrovaný)

  No jasně Jakube Karásku! :D

  Jonah Becker nebyl na pozici šéfa designu ani rok. Článek by měl spíše znít takto: „Šéf designu opouští HTC ani po roce ve své funkci!“

  [odkaz]

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *