Domů » Bleskovky » Příští vlajková loď HTC může vypadat zcela jinak: Společnost po 7 letech opouští šéf designu

Příští vlajková loď HTC může vypadat zcela jinak: Společnost po 7 letech opouští šéf designu

 

Po výměně generálního ředitele HTC dojde i ke změně na postu viceprezidenta pro design, který dosud zastával Johan Becker. Ten do HTC přišel v roce 2008 v rámci akvizice designové společnosti One & Company Design, Inc. (One & Co), jeho tým měl na starosti design posledních dvou vlajkových lodí One (M8) a (M9) a spousty dalších telefonů.

Co za odchodem Johana Beckera stojí, je prozatím velkou neznámou, známé je však jméno jeho nástupce – stane se jím Daniel Hunt, dosavadní ředitel konstrukční kanceláře HTC v San Franciscu. Poslední dva vlajkové modely HTC jsou si podobné jako vejce vejci, tudíž jsme zvědaví, zda pod novým vedoucím designu dostanou telefony HTC i novou tvář.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

15 komentářů

 1. Ascension (neregistrovaný)

  To se říkalo i u Samsung jo ukázali kov a sklo ale furt je to stejné jak S5.

  • „Se to“ neříkalo, říkalo to pár plaček akorát, nikdo víc. Že to vypadá podobně, to je základ, ty telefony se podle toho na první pohled odlišují, decentní změny a hlavně pod kapotou a v materiálech. iPhone taky vypadá roky stejně. HTC chybí invence, není to ve stejném designu, tenhle přístroj je prostě nepovedený brak.

 2. pet (neregistrovaný)

  jednoznacne plus!

  htc je uplne na dne a to co nabizi nema smysl ani sledovat. chce to zasadni revoluci

 3. HTC hoří na všech frontách, od designu až po kvalitu HW (komponenty, poruchovost, zpracování).Má pramálo šancí získat zpět důvěru.

  • Michal (neregistrovaný)

   To je velký omyl, design patří mezi to nejlepší, co lze najít, po konstrukční stránce nemá M8 a M9 konkurenci. Ve spolehlivosti patří na špici. Kvalita hovorů, nahrávání zvuku u videa, hudební výstup jako do sluchátek, tak repráků, nelze najít srovnatelný telefon. Jediný, v čem dlouhodobě ztrácí je foťák. Navíc htc patří mezi hrstku výrobců, který má alespoň nějaký zisk.

  • Po konstrukční stránce jsou to hrozný věci, kvalita až na poslednim místě. Jinak ale M8 docela vpohodě, jenže problém je v tom, že v současné době prodávají telefony čísla a v tom HTC prostě na konkurenci nemá. A ano, je to logické, osobně si koupím radši SGS6, která vede výbavou ve všem a stojí stejně, jinak bych byl hloupý.

  • Michal (neregistrovaný)

   Ten nemůžu z nepřekonatelnýho odporu k amoledu, když vidím vystavený kusy note 4, jak má každý po pár měsících vypálený znaky v horní liště, je to hrozný. Kdysi mi kvůli tomu vyměnili sgs2 za nový kus, dnes už by řekli, že to je běžný opotřebení.

  • Michal (neregistrovaný)

   A k těm číslům, tak samsung má vyšší rozlišení, htc zase větší kapacitu baterie, samsung má jedno chrchlátko, htc dva vynikající repráky.

 4. Nadpis: Společnost po 17 letech opouští šéf designu

  Článek: Ten do HTC přišel v roce 2008 v rámci akvizice designové společnosti One & Company Design, Inc. (One & Co).  Kde je těch 17 let?

 5. xda (neregistrovaný)

  Me by zajimalo zda budou konecne modely s WP. Na to se tesim

 6. No jasně Jakube Karásku! :D

  Jonah Becker nebyl na pozici šéfa designu ani rok. Článek by měl spíše znít takto: „Šéf designu opouští HTC ani po roce ve své funkci!“

  [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).