Domů » Bleskovky » Příští verze iOS se možná naučí schovávat z domovské obrazovky nepoužívané aplikace

Příští verze iOS se možná naučí schovávat z domovské obrazovky nepoužívané aplikace

Také máte na poslední ploše vašeho iPhonu složku s aplikacemi, které vůbec nepoužíváte, avšak jsou pevnou a neodstranitelnou součástí systému? Možná se blýská na lepší časy, kódy v metadatech vybraných aplikací v iTunes totiž naznačují, že vybrané aplikace bude možné schovat.

Apple-Crap-folder

Kromě tradičních informací o aplikacích (např. ID aplikace, datum vydání apod.) totiž do řetězce přibyly řádky „isFirstParty“ a „isFirstPartyHideableApp“. Zatím je logická hodnota nastavena na false, avšak v budoucnu by mohla být změnitelná na true; otázkou je, jakou formou by se změna realizovala.

iTunes-metadata-hiding-stock-apps

Ředitel Apple Tim Cook v minulosti nevyloučil možnost schovávání nepoužívaných aplikací z domovské obrazovky, což by bylo šetrnější než jejich úplné odstranění – v iOS je totiž spousta funkcí a aplikací provázána, a odstranění některých by mohlo způsobit na ostatních místech chyby. Zda se Apple skutečně k něčemu podobnému odhodlává, bychom se mohli dozvědět na vývojářské konferenci WWDC, která se koná 8 – 12 června.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments