Domů » Bleskovky » Příští rok nás údajně čekají čtyři smartphony s logem Nokia

Příští rok nás údajně čekají čtyři smartphony s logem Nokia

Příští rok se oficiálně vrátí na trh smartphony nesoucí logo legendární finské Nokie, byť jejich vývoj, výroba a distribuce bude plně v režii čínské společnosti FIH Mobile, které práva k užívání značky poskytla firma HMD Global Oy. Značka Nokia má ve světě mobilních telefonů stále skvělý zvuk a tak původ nemusí zájemce o její produkty zajímat, zvláště pak, budou-li mít co nabídnout.

Takto má Nokia D1C vypadat
Takto má vypadat Nokia D1C

Podle serveru Digitimes bychom se měli v příštím roce dočkat hned čtyř telefonů Nokia, přičemž ten první bude představen už v únoru na veletrhu MWC v Barceloně – patrně se bude jednat o několikrát spekulovaný model střední třídy s označením D1C (více informací).

 

Údajné náčrty Nokie D1C a D1C Plus

Další telefony by pak měly následovat ve druhém a třetím čtvrtletí, přičemž souhrnně se má jednat o zařízení s displeji od 5 do 5,7 palců. Mezi dodavateli displejů nemají chybět společnosti LG, Century Technology a Innolux.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Cougar
Anonym
Cougar
Offline

byť jejich vývoj, výroba a distribuce bude plně v režii čínské společnosti FIH Mobile, které práva k užívání značky poskytla firma HMD Global Oy.

Cože? Jakej mělo pak smysl aby značka HMD vůbec vznikala? Já myslel že Finové ty telefony alespoň budou vyvíjet a ono kulový, takže to bude další hezké klamání na zákazníky co si myslí ž si koupí staou dobrou Finskou Nokii a ono na ní nebude Finskýho zhola nic, ale vůbec nic!!! :/

Karel
Anonym
Karel
Offline

Ale bude, on jen autor toho článku šíří bludy. Vývoj telefonů bude stále probíhat ve Finsku ve společnosti HMD Global (kterou tvoří lidé z bývalé Nokie). Jen samotná výroba bude prováděna v Číně, což je logické, všichni výrobci telefonů vyrábějí v Číně.

kjkszpj
Anonym
kjkszpj
Offline

Ja by som si az taky isty nebol. Kolko byvalych zamestnancov nokie sa naozaj vratilo pod nokiu nikto nevie. Iste je len to, ze pri predaji mobilnej divizie o vsetkych prisli.

BRudolph
Uživatel
BRudolph
Offline

Nokia je mrtvola, už to nijak nezvrátí a ani by to nezvrátila tím, kdyby android nasadila v roce 2010. Tenhle návrat společnosti je sám o sobě cirkus. Celá „Nokia“ bude akorát společnost plná nenažraných manažerů, kteří poskytnou svoji nálepku Číně. Stejný princip, na jaký teď přešel BlackBerry. Nokia už nikdy pro nikoho nebude soupeř, jenom další čínská plečka, jakých jsou mraky. Vždyť i to na tom obrázku vypadá jak každý druhý chujavej.

Medvid.P
Uživatel
Medvid.P
Offline

ty si ale vizionář :)

htcjirka
Uživatel
htcjirka
Offline

Není úplně plně pravda, protože návrh bude probíhat v Nokii – jak bude telefon vypadat, jak bude zpracovaný, jaké hw komponenty bude mít, takže příměr s BB nesedí.

Martin II
Anonym
Martin II
Offline

Navrh nebude prebiehat v Nokii ale v spominanej HMD global.

Kuba
Anonym
Kuba
Offline

Nokia bude telefony dělat stejně jako Apple, HMD (zaměstnanci Nokia) zařízení navrhnou a Foxconn je vyrobí. Nevidím na tom nic špatného

Martin II
Anonym
Martin II
Offline

HMD nebudu zamestanci Nokie. Bude tam ale par byvalych zamestnancov. Vatsinovy vlastnik HMD su cinania.

Martin II
Anonym
Martin II
Offline

…rozhodne to nebude ako u Apple.

xzeit
Uživatel
xzeit
Offline

Nokia může být velký hráč. Samozřejmě bude záležet na tom co nabídne.

Martin II
Anonym
Martin II
Offline

Nokia nema paniaze aby sla do mobilneho biznusu…preto ani nejde.

kjkszpj
Anonym
kjkszpj
Offline

Ja by som som s Rudolphom aj suhlasil. Nerobim ziadne iluzie…