Domů » Bleskovky » Příští Nexusy údajně vyrobí LG a Huawei: Pohánět je mají čipy vlastní výroby

Příští Nexusy údajně vyrobí LG a Huawei: Pohánět je mají čipy vlastní výroby

Letos by měla podle posledních informací přijít nová generace referenčních telefonů Google Nexus. Podle zdrojů GizChina by se po pauze, kterou vyplnila Motorola, měla vrátit k výrobě Nexusů společnost LG a neměla by na to být sama. Nexusy údajně přijdou dva, přičemž jeden z nich má mít na starosti čínské Huawei.

 
Ilustrační obrázek: Honor 6 Plus v tělě „Nexusím“  

Bylo by to vůbec poprvé, kdyby Google svěřil svoji značku do rukou čínského výrobce, dokonce se spekuluje, že by Huawei nemělo na starosti pouze samotný přístroj, ale i jeho procesor. V tomto případě by mohlo sáhnout po některém ze svých Kirinů. Nových Nexusů bychom se mohli dočkat někdy v druhé polovině letošního roku, doufáme, že Google sáhne po „rozumných“ úhlopříčkách displeje.

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Huawei jede :-) Ale až zařadí „dvojku“ to pak bude teprve tempo a úspěch :-)

  • Opravdu jede.Jednoho dne Huawei zcela jistě vyřadí podřadný Samsung ze hry a odsune jej tak na vedlejší kolej.

  • Samsungu se v mobilním odvětví daří líp, než MS, tak je podřadný, to je přece logické.

 2. Bublina (neregistrovaný)

  Jj, je dobře, že do budoucna už s Androidem nepočítám. :-) Bylo skvělé rozhodnutí switchnout rodinu na Lumie. Ještě to musím nějak doklepat já. Děti měly přednost, ale co by pro ně rodič neudělal. Uvidím, jak dlouho ještě ten můj Nexus vydrží, ale do těhle už nejdu.

  • A co kdyz ti deti switchnou pryc od Lumie. Budes je trestat? Pripominas mi nabozenskeho fanatika.

 3. Jeremy Eric Nowak (neregistrovaný)

  tesil sem se zase na motorolu.. mam nexuse 6 a supr.. po vyzkouseni mate 7 kde se obcas os zpomali, podsviceni nedosahuje ani tretiny motoroly mam pocit, ze dalsiho nexuse uz taky chtit nebudu.. skoda..

 4. Silver (neregistrovaný)

  No jestli to bude Huawei tak další nexus rád vynechám…jejich mobily a os patřili vždy k tomu horšímu a to bych radši viděl i xiomi…činští šašci co jen kradou

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).