Příští „desetipalcový“ iPad: větší displej a tenčí rámečky bez domovského tlačítka

I když se Apple snaží, seč může, o iPady je stále menší zájem. Trh s tablety je zkrátka nasycen a nové modely nepřináší mnoho důvodů, proč upgradovat. Přesto je obměna modelů zapotřebí, a tak i Apple chystá pro příští rok nové íPady. Co přinesou nového?

ipad-pro-9-7_story

Podle současných spekulací chystá Apple novou verzi „desetipalcového“ iPadu. Ten měl dosud úhlopříčku displeje 9,7 palců, příští model by mohl mít 10,5 nebo dokonce 10,9palcový displej. Půdorysné rozměry tabletu by přitom měly zůstat zachovány, Apple údajně sáhne k drastické redukci okolních rámečků, kterou údajně nepřežije ani domovské tlačítko – čtení otisků prstů bude mít zřejmě na starosti displej, podobně jako se spekuluje u příštích iPhonů. Paradoxně se hovoří o nárůstu tloušťky zařízení, a to ze současných 6,1 mm na 7,5 mm.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. spellshaper

    To bude zase pecka, už se těším na iPad Pro Pro nebo iPad Pro². Mohli by také představit iPad Studio s velikostí 28 palců a podporou Pencil, to tu taky ještě nebylo, v kombinaci s iOS by to byl doslova produktivní predátor.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel