Domů » Bleskovky » Připevnil si k tělu 94 iPhonů a vydal se přes čínské hranice. Neprošel

Připevnil si k tělu 94 iPhonů a vydal se přes čínské hranice. Neprošel

Poněkud zvláštní obleček si pro svou cestu přes čínské hranice zvolil mladý muž z Hongkongu. Na svém těle měl smršťovací folií a lepicí páskou připevněno celkem 94 iPhonů v celkové hodnotě 1,2 milionu korun. Toto brnění mu ale znemožňovalo přirozenou chůzi a svým pohybem upoutal pozornost celníků, kteří z něj jeho oděv následně demontovali.

  

Tvořily jej především modely iPhone 5S a 6, po nichž je v Číně vysoká poptávka. Sice se zde dají koupit oficiální cestou, ovšem v Hongkongu je možné zakoupit jablečné telefony až o pětinu levněji. A to už se pašerákům risk vyplatí, i když jejich úspěšnost asi není nejvyšší. Úřednici z nedalekého města Shenzhen tvrdí, že od prosince již chytili 18 pašeráků s celkem 282 jablečnými telefony.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Tak to je cisty JeBo…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).