Cena:

Přes vychytanou taxi aplikaci se svezete za férovou cenu v kteroukoliv denní i noční hodinu

Vedle aplikací, které se snaží vymýšlet „alternativy“ vůči zavedeným taxislužbám, jsou tu spolehliví hráči, kteří umí spojit moderní technologie s dokonalou znalostí trhu a garancemi pro zákazníky.

Mezi takové společnosti patří největší pražská taxislužba AAA Taxi, která dokazuje, že rozvoj vlastní digitální platformy pro pohodlné objednávání taxíků, jde realizovat s respektem k platné legislativě i soukromí klientů. Taxi aplikaci, přes kterou si lze objednávat taxi po Praze, si mohou uživatelé zdarma a jednoduše stáhnout v App Store a Google Play. Kdo nechce stahovat a využívat nativní verzi, může snadno využít webové verze mobilní aplikace.

AAA Taxi aplikace pro Android a iOS
AAA Taxi aplikace pro Android a iOS

Jednoduchost a garantovaná sazba

Přístup k zákazníkovi a uživateli aplikace je u taxislužby AAA jiný, než u „alternativních“ aplikací. Důraz je kladen na spolehlivost a maximální ochranu soukromí uživatele, proto AAA nevyžaduje povinnou registraci, zadávání osobních údajů ani platební karty do aplikace. Aplikace odráží potřeby klientů, kdy pro objednání jízdy taxíkem řada z nich není ochotná zdržovat se registračními údaji, resp. při „pouhé“ jízdě taxíkem dávat k dispozici údaje o své platební kartě. Cílem je jednoduché a rychlé objednání taxi, bez zbytečných mezikroků.

Aplikace určí vaši polohu a spočítá orientační cenu jízdy
Aplikace určí vaši polohu a spočítá orientační cenu jízdy

Dalším podstatným, a pro zákazníky přínosným, rozdílem je garance cenové sazby, která se po Praze drží na 19,90 Kč za kilometr, 25 Kč v nástupní sazbě a 4 Kč za minutu čekání, a dále se nijak nenavyšuje. To představuje výhodu oproti některým konkurenčním službám, které sice mohou být v základu levnější, ale ve chvílích zvýšené přepravní poptávky uplatňují tzv. dynamické ceny, tj. zvyšují cenu za pomoci koeficientů a k tomu účtují sazbu za minutu jízdy. Jiné aplikace zase umožňují určovat cenu přepravy za km ze strany řidičů. Může se vám pak snadno stát, že v určitých časech a při přepravách na kratší vzdálenosti, taxi za výhodnější ceny prostě neobjednáte. S tímto principem cenotvorby se v aplikaci AAA nesetkáte. Sazba po Praze 19,90 Kč/km je garantovaná v kteroukoli denní i noční hodinu s tím, že orientační cenu jízdy si spočítáte před jízdou v aplikaci.

Vyberete si vůz a potvrdíte objednávku
Vyberete si vůz a potvrdíte objednávku

Smluvní řidiči AAA, jež pro vás přijedou, splňují nároky na spolehlivost dle zákona a mají vozidla řádně pojištěná pro provoz taxislužby. Ve všech vozech AAA je k dispozici Wi-Fi zdarma, cestování si tak můžete zpříjemnit online surfováním.

Jízdu lze uhradit platební kartou, a to prostřednictvím terminálu u řidiče ve voze. Požadavek na platbu kartou vyřešíte zadáním přímo do aplikace při objednávce.

Virtuální taxametr a další vychytávky

Při spuštění aplikace rozpozná polohu uživatele podle GPS nebo Wi-Fi, kterou lze upřesnit výběrem ulice z adresáře nebo v mapě.

Aplikace umožňuje zjistit odhad ceny jízdy a délky jejího trvání, vybrat si typ vozidla nebo specifické požadavky, komunikovat s řidičem pomocí zpráv a zároveň rezervovat taxi na 2 dny dopředu.

Cenu jízdy můžete během cesty sledovat na virtuálním taxametru, který lze spustit v aplikaci při nástupu do vozu. V taxametru se vám zobrazí složení ceny, ujetá vzdálenost i délka tzv. provozního čekání během jízdy.

Sledujete příjezd taxíku a po nástupu do vozu můžete spustit taxametr
Sledujete příjezd taxíku a po nástupu do vozu můžete spustit taxametr

V případě oprávněné reklamace ceny jízdy, kdy dojde k předražení jízdy, vrací taxislužba AAA jízdné v plné výši zpět klientovi.

Nová generace aplikace

Jak již bylo řečeno, valná část klientů se nechce zdržovat zadáváním různých registračních údajů, ale chce co nejrychleji objednat a přistavit taxi. Důležité je zároveň vzbudit v zákazníkovi sympatie tím, že bez ohledu na denní i noční dobu jede přes aplikaci za jednu sazbu za km a je mu poskytována služba ve stejně vysokém standardu. Takové taxislužbě může zákazník důvěřovat a je pravděpodobné, že ji využije i do budoucna.

‎AAATAXI
Cena: zdarma

AAA Taxi plánuje v nejbližší době novou generaci aplikace, která má nabídnout kromě nové možnosti platby a další celkové zjednodušení a zrychlení objednávání vozů pro zákazníky.

Další informace a novinky najdete na www.aaataxi.cz.

Autor článku
PR článek
Tento text má charakter PR článku. Jedná se o reklamní sdělení – komerční článek. V případě, že máte zájem o spolupráci či publikaci PR článku, kontaktujte nás na e-mailu reklama@smartmania.cz.