Domů » Bleskovky » Prémiový telefon Meizu MX4 uniká na fotografiích: Má mít QHD displej a nekompromisní výkon

Prémiový telefon Meizu MX4 uniká na fotografiích: Má mít QHD displej a nekompromisní výkon

Příští týden bude velmi štědrý na nové produkty ze světa mobilních technologií. Většina společností zbrojí na letošní vánoční sezonu a na veletrhu IFA i mimo něj bude odhaleno velké množství kandidátů pod letošní stromeček. 2. září má být představena vlajková loď společnosti Meizu, model MX4.

   

Pokračovatel telefonu Meizu MX3 (recenze) má podle spekulací přijít ve dvou variantách – standardní a prémiové. Lišit se mají výbavou, ale i vzhledem; prémiový model má přijít s implementovanou čtečkou otisků prstů v domovském tlačítku, podle uniklých snímků tak zřejmě přijde o typické kolečko pod displejem, které bude nahrazeno rozměrnějším tlačítkem. To svým vzhledem připomíná starší telefony od Samsungu, na rozdíl od korejského výrobce však Meizu patrně svoji MX4 zabalí do celokovové vaničky.

  

Ani útroby zařízení nemají dělat značce Meizu ostudu, výkon má dodávat osmijádrový čip Exynos 5433 doplněný 3 GB RAM; jedná se tedy o stejnou konfiguraci, jaká je očekávána od Samsungu Galaxy Note 4. Displej má mít úhlopříčku 5,4“, údajně uniklý screenshot nastavení fotoaparátu tohoto modelu prozrazuje i jeho rozlišení – 1536 × 2502 pixelů. Vysoké rozlišení má nabídnout i hlavní fotoaparát, jeho hodnota má být 20,7 Mpx a očekává se, že zvládne natáčet video v UHD rozlišení.


Flyme OS inspiraci v iOS nezapře

Operačním systémem má být Android ve verzi 4.4.2 oblečený do prostředí Flyme OS. Cena se podle spekulací bude pohybovat na úrovni 300 EUR, což v přepočtu znamená zhruba 8 400 Kč bez DPH. Příští úterý snad budou výše zmíněné specifikace i cena potvrzeny.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. Vzhled se mi zda teda příšernej. Tlačítko je asi ze Samsungu Note 1.

  2. Co je na čínskom smejde premiove

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).