TOPlist

Premiéra HTC 10 evo se blíží: Kdy přisprintuje Bolt do Evropy?

Společnost HTC představila v minulém týdnu smartphone, který evokuje rychlost – jméno mu propůjčil jamajský běžec Usain Bolt a navíc je tohoto zařízení exkluzivně prodáváno u amerického operátora s příznačným jménem Sprint. HTC Bolt by se měl již brzy dočkat globální verze, která ponese poněkud nudnější jméno HTC 10 evo. Jeho premiéra se má odehrát příští úterý 22. listopadu.

aa-htc-10-evo22

HTC Bolt (a stejně tak 10 evo) se dá popsat jako vlajkový smartphone roku 2015, pohání jej totiž loňský Snapdragon 810 za pomoci 3 GB RAM. Veškeré dění se odehrává na 5,5″ s Quad HD rozlišením, na němž lze například prohlížet snímky z 16Mpx fotoaparátu, případně 8Mpx selfies. Obsah lze ukládat na 32GB vnitřní paměť, případně na vloženou paměťovou kartu. Akumulátor má kapacitu 3 200mAh a nabíjí se USB-C konektorem, který je na kovovém těle jediný – HTC nechyběla kuráž a poslalo 3,5mm jack do důchodu. Potěší alespoň odolnost certifikovaná jako IP57.

HTC 10 evo si odbyde premiéru na domovském Tchajwanu, přijít však má i do Evropy. Cena bude patrně atakovat 600 dolarů, což je asi 18 500 korun včetně s DPH.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku