Domů » Bleskovky » Překladač Google má dostat hlasové překládání v reálném čase

Překladač Google má dostat hlasové překládání v reálném čase

Microsoft v loňském roce představil službu Skype Translator, která umí překládat hovory a textovou komunikaci v reálném čase. Google si v této oblasti nechce nechat ujet vlak a údajně chystá podobnou službu ve svém překladači, který v aktuální podobě dokáže překládat text mezi více než osmdesáti světovými jazyky.

Google prakticky nemá žádné překážky ke spuštění této služby, mluvenému slovu již nyní rozumí například v kartách Google Now a samotný překlad textu včetně jeho zvukového projevu již jeho překladač zvládá. Deník The New York Times, který s informací o hlasovém překládání Google přišel, neuvedl žádný časový rámec, kdy bychom se mohli této funkce dočkat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Hulan (neregistrovaný)

    parada. no proste jako vzdycky kvalitni sluzba od googla. diky moc za kazdodenni zjednodusovani zivota :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).