Sledujte nás na YouTube

Překladač Google má dostat hlasové překládání v reálném čase

Microsoft v loňském roce představil službu Skype Translator, která umí překládat hovory a textovou komunikaci v reálném čase. Google si v této oblasti nechce nechat ujet vlak a údajně chystá podobnou službu ve svém překladači, který v aktuální podobě dokáže překládat text mezi více než osmdesáti světovými jazyky.

  

Google prakticky nemá žádné překážky ke spuštění této služby, mluvenému slovu již nyní rozumí například v kartách Google Now a samotný překlad textu včetně jeho zvukového projevu již jeho překladač zvládá. Deník The New York Times, který s informací o hlasovém překládání Google přišel, neuvedl žádný časový rámec, kdy bychom se mohli této funkce dočkat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentáře

  1. Hulan (neregistrovaný)

    parada. no proste jako vzdycky kvalitni sluzba od googla. diky moc za kazdodenni zjednodusovani zivota :-)

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *