TOPlist

Přehled těch naprosto nejlepších novinek na Netflixu (17. 4. 2024)

Snímek z filmu Rebel Moon

Středa je tady a s ní přichází i náš pravidelný seriál, který vám doporučí to nejzajímavější, co se v následujících sedmi dnech objeví na streamovací platformě Netflix. Tentokrát můžeme doporučit například zajímavé anime Běsy podle Grimmů, druhý díl epické vesmírné ságy Rebel Moon: Druhá část – Jizvonoška nebo dokumentární seriál Náš svět plný života.

Běsy podle Grimmů (The Grimm Variations)

  • Datum premiéry 1. řady: 17. 4. 2024
  • Namluvili: Misato Fukuen, Tacuhisa Suzuki, Kendži Nodžima

Antologie šesti příběhů s ponurou zápletkou, které odhalují temnou stránku lidské touhy. Podle klasických pohádek bratří Grimmů. V japonském anime Běsy podle Grimmů se diváci mohou ponořit do klasických pohádek, které možná znají v jejich méně děsivé podobě. Ovšem jestli Grimmové v něčem excelují, je to naturalistické ztvárnění příběhů, které nemají vždy dobrý konec.

Kdysi dávno bratři Jacob a Wilhelm sbírali pohádky z celé země a sepsali z nich knihu. Ale příběh má ještě něco navíc. Měli také mnohem mladší sestru, nevinnou a zvědavou Šarlotu, kterou měli velmi rádi. Jednoho dne, když bratři jako obvykle vyprávěli Šarlotě pohádku, všimli si, že má ve tváři poněkud melancholický výraz. „Myslíš, že opravdu žili šťastně až do smrti?“ zeptala se. Stránky grimmovských pohádek, které napsali Jacob a Wilhelm, jsou nyní prezentovány z Šarlotiny jedinečné perspektivy, která vidí příběhy zcela jinak než její bratři.

My jsme Upshawovi (The Upshaws)

  • Datum premiéry 5. řady: 18. 4. 2024
  • Hrají: Wanda Sykes, Mike Epps, Kim Fields, Gabrielle Dennis, Khali Spraggins

Černošská dělnická rodina z Indiany se v tomto komediálním seriálu snaží o lepší život a šťastný domov a zároveň se potýká s každodenními problémy. Komediální tým snů Wanda Sykes a Mike Epps seriál My jsme Upshawovi produkovali a hrají v něm spolu s veteránkou sitcomů Kim Fields.

Bennie Upshaw, hlava černošské dělnické rodiny v Indianapolisu, je okouzlující mechanik s dobrými úmysly a celoživotní nepořádník, který se jen snaží ze všech sil postarat o svou rodinu – manželku Reginu, jejich dvě malé dcery, prvorozeného syna a dospívajícího syna, kterého zplodil s jinou ženou – a tolerovat svou sardonickou švagrovou, a to vše bez plánu na úspěch. Upshawovi jsou však odhodláni to zvládnout a společně se dostat na vyšší úroveň.

Rebel Moon: Druhá část – Jizvonoška (Rebel Moon – Part Two: The Scargiver)

  • Datum premiéry: 19. 4. 2024
  • Hrají: Sofia Boutella, Charlie Hunnam, Cleopatra Coleman, Cary Elwes, Anthony Hopkins

Rebelové se připravují na bitvu proti nemilosrdné armádě Mateřského světa a přitom mezi nimi vznikají pevná pouta a rodí se noví hrdinové i budoucí legendy. Ve vesmírné sáze režiséra Zacka Snydera Rebel Moon: Druhá část – Jizvonoška hrají Sofia Boutella, Djimon Hounsou, Ed Skrein, Michiel Huisman a Doona Bae.

Rebel Moon: Druhá část – Jizvonoška pokračuje v epické sáze o Koře a přeživších bojovnících, kteří se chystají obětovat vše a bojují po boku statečných lidí z Veldtu, aby ubránili kdysi mírumilovnou vesnici, nově nalezenou domovinu pro ty, kteří v boji s Matkou ztratili své vlastní. V předvečer bitvy musejí bojovníci čelit pravdě o své vlastní minulosti a každý z nich odhalí, proč bojuje. Když se na rodící se vzpouru vrhne plná síla Říše, vytvoří se nezlomná pouta, objeví se hrdinové a vzniknou legendy.

Náš svět plný života (Our Living World)

  • Datum premiéry 1. řady: 17. 4. 2024
  • Vypravěč: Cate Blanchett

Úžasný přírodopisný seriál o inteligenci, vynalézavosti a vzájemném propojení života na naší planetě vás zavede do tajů naší Země, která nepřestává udivovat. Britskou dokumentární sérii Náš svět plný života namluvila světoznámá herečka Cate Blanchett, která dodává přírodopisnému dokumentu patřičnou eleganci.

Od týmu oceněného cenou Emmy za film Naše velké národní parky přichází odhalující pohled na tajnou síť vazeb, která nás všechny spojuje a udržuje nejkouzelnější fenomén naší planety: život jako takový. Tento dokumentární seriál, jehož vypravěčkou je držitelka Oscara Cate Blanchett, se rozprostírá po celém světě a představuje neobyčejné tvory a ekosystémy, velké i malé, které spolupracují na obnově a udržování našeho živého světa.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku