Představujeme multimediální PDA HP iPAQ rx4000

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

iPAQ rx4000Společnost Hewlett-Packard dnes představila multimediální PDA iPAQ rx4000, které bude primárně určeno pro poslech hudby, sledování videa nebo hraní her. Modelem rx4000 se tak chystá odstartovat novou sérii kapesních počítačů určených především pro zábavu, čemuž napovídá i líbivý design nebo několik speciálních tlačítek, které budou ovládat jednotlivé multimediální funkce.

Většina nových PocketPC dnes používá operační systém Windows Mobile 5.0, a ani rx4000 není výjimkou. Nejedná se ale o Phone edition zařízení, jelikož neobsahuje GSM modul. Díky přívětivým hardwarovým parametrům se jedná o velmi praktické zařízení, které poslouží i pro práci. Displej zařízení je samozřejmě dotykový, bohužel stále jen QVGA. Pracuje v rozlišení 320x240px (defaultně je orientovaný do landscape režimu, používat bude možné i portrait mód), jeho úhlopříčka je 3.8\”. K dispozici bude 128MB ROM a 64MB RAM, tedy opět klasické parametry, na které jsme zvyklí i u jiných zařízení.

Jistě potěší podpora bezdrátové technologie Wi-Fi 802.11b/g, případně Bluetooth verze 2.0. Pro pohyb v systému bude možné používat navigační kolečko, které je umístěno v pravém rohu zařízení. Slot pro paměťové karty bude SD/IO, paměť proto bude možné rozšířit SD nebo MMC kartami. Jelikož se jedná o multimediální PDA, uvítal bych u něj i fotoaparát, na ten výrobce bohužel zapomněl. Model rx4000 se začne prodávat v říjnu tohoto roku za příjemnou cenu 299$. Nejdříve se ale objeví na pultech asijského trhu, prodej v USA nebo Evropě zatím nebyl potvrzen.

1

Zdroj: the::unwired

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku