Domů » Bleskovky » Pozítří se dozvíme důvody explozí Galaxy Note7: Samsung bude konferenci vysílat živě

Pozítří se dozvíme důvody explozí Galaxy Note7: Samsung bude konferenci vysílat živě

Samsung má na pondělí 23. ledna připravenou tiskovou konferenci, kterou bude vysílat živě na svých stránkách. Tentokrát se nedočkáme žádného nového produktu, ale finálního odhalení příčin, které způsobily kauzu hořících tabletofonů Galaxy Note7.

Galaxy Note7 po explozi
Galaxy Note7 po explozi

Velikost pondělní akce dokazuje, jak Samsugnu na dobrých vztazích se zákazníky záleží; na konferenci promluví nejen zástupci společnosti, ale i lidé z nezávislých odborných organizací, které vedly svá vlastní vyšetřování. Samsung bude rovněž diskutovat o nových opatřeních, díky nimž se podobné kauzy nemají v budoucnu opakovat.

Viníkem jsou baterie

Kauza okolo tabletofonů Galaxy Note7 se rozhořela krátce po jejich představení, za viníka byly nejprve označeny baterie od výrobce Samsung SDI, poté byl ukázán prst na špatný návrh vnitřního prostoru. Nejnovější (avšak stále neoficiální) zprávy, které přinesl deník Wall Street Journal, ukazují hned na dva problémy bateriových článků.

samsung-galaxy-note-7-battery-space

Akumulátory od Samsung SDI byly údajně příliš rozměrné a trpěly tvarovými nedostatky, což vyvolávalo vnitřní pnutí a přehřívání článků, které vedlo k jejich požáru. Potíže ale způsobovaly i baterie od druhého výrobce, společnosti Amperex Technology Ltd., v tomto však za problémy měly stát nedostatky ve výrobě.

Živý stream

Pokud se chcete na odhalení příčin explozí Galaxy Note7 podívat živě, můžete jej sledovat na těchto stránkách. Nesmí vás ale odradit čas – v Jižní Koreji bude vysílání zahájeno v 10:00 ráno, což znamená, že u nás bude stream zahájen ve 2:00 v noci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

32 komentářů

 1. Já nevím ale asi nejsem jediný koho už ten tamtung explosiv nezajímá natahujou to jak kšandy a přitom všichni ví že vyrobili zmetek páč baterkama to nebylo. Tvrzení že za to může baterka jedna pak druhá kdyby udělali 20 druhů baterek stejně to bude baterka . a redakce mají alespoň nějaké okurky na sazeni

  • Natahují to, protože museli vymyslet, co za upravený a pěkně podaný blábol se řekne veřejnosti.Logicky, pravda to nebude, jen dobře podaná a ochucená omáčka.

   • Tak určitě. Ať už Samsung uvede pozítří cokoliv, htcjirka prostě ví, že to nebude pravda. Jaká je ale skutečná pravda, to nám nikdy jirka nepoví (protože to samozřejmě neví).

   • Jaká je skutečná pravda nám hlavně nepoví Samsung.Ten jedinný ví pravdu, kterou ovšem nemůže vypustit ven, proto se to tak natahuje s prohlášením před veřejnost.

   • Ještě jednou. Když nevíš, jaká je pravda, jak můžeš teda vědět, co je nepravda? :D Dobře, Samsung bude tedy říkat nepravdu, tak já prosím teda tebe, abys nám to objasnil, jak to všechno bylo, co za tím skutečně stojí.

   • Za pouziti rozumu a odbornych + technických znalosti, ne každému staci jako tobe, ovci podstrcene prohlaseni.Jsem celkem nateseny na to prohlaseni v pondělí.
    Hned to spolecne rozebereme, at muzeme pracovat s fakty.

   • V pondeli Samusng potvrdi pricinu, ktera je jiz davno znama – spatny navrh samotneho telefonu, kdy podcenili epxanzi baterie pri nabijeni/zahrivani., coz zpusobilo narast talku uvnitr baterie a jeji „explozi“. Jiriku, co jineho bys za tim chtel hledat? Kazdy, kdo ma iq vetsi nez 90 tohle jiz davno vi a chape. Proste chyba pri navrhu, neprijemna, ale muze se stat.

   • Ano špatný návrh tel ale oni to budou svádět jen na baterie páč zapomněli na fyziku

   • htcjirka: Mě ale nezajímá nějaké tvé chvástání, já chci slyšet, teď a tady, co je teda pravou příčinou explozí Note7. Nevíš? To mě samozřejmě nepřekvapuje, protože mám pocit, že ty nevíš vůbec nic. Teď budeš akorát mlžit, odvádět pozornost jinam, chvástat se, abys na mojí otázku nemusel odpovídat a abys v mlze přečkal ty dva dny do prohlášení, aby ses pak mohl kasat tím, že Samsungem uvedené důvody to určitě nejsou. Nemám pravdu?

   • Tady nejde o to co je davno zname, ale jakou nepravdu/pohádku si Samsung vymysli pro veřejnost.Lepe cti a chytreji uvazuj Petre, respektive Menty. :-)
    Tak v pondělí chlapaku.

   • Menty, u soudu, také nemuzes vytahnout hned karty na stul a musíš cekat s cim prijde protistrana.Nebud nedockavy.Vsechno se včas dozvíš.

   • A píšeš, že to hned rozeberem, to jsem rád, pojďme to tedy hned rozebrat. Na jaká fakta chceš čekat? Přece se tvoje hypotéza nebude zakládat na faktech Samsungu, o kterých přece už teď víš, že jsou lež.

   • Moje hypotéza je zas taková, že jirka, jako vždy opět lže a ví kule. Na to nepotřebuju čekat dva dny, protože ty si vymyslíš, co budeš chtít. A je nám tu všem jasné, že si vymyslíš přesně něco jiného, než uvede Samsung.

   • Ano, hned v pondělí, jak se Samsung vymackne, to rozebereme, jak velka kravina a lez od Samsungu to je.Samotneho me zajima, jak to kluci od Samsungu podaji a zabali.

   • Jako do dubu :) Jak jsem napsal už výše, budeš se akorát vykrucovat a kecat, nic víc, nic míň. Pochop to, že tady nikdo nepotřebuje tvoje rozbory, když ti tu nikdo nevěří. Ty tu něco tvrdíš, já se tě zeptal, jak to teda je, odpovědi jsem se nedočkal – htcjirka jako vždy, nic se nezměnilo.

   • Kdepak, to jen ty mas dlouhé vedení, dočkej jako husa klasu na pondělí.
    Pak teprve muzeme posoudit stanovisko Samsungu.
    Hovoř za sebe a ne za všechny. :-) Ty nejsi všichni.
    Jako když jsi se kasal, ze lžu, když jsem napsal, že Galaxy Note 7 bude mit jen zahnuty displej (jako S7 Edge) a rovna varianta (jako varianta S7) nebude.A jak to nakonec bylo?Měl jen zahnuty synku.Shořel jsi jak papír ve více takových tématech.

   • Dobře, já ti prostor dal – odpověď je, že víš kule, jak překvapující.

    Já nepsal, že nebude (pokud jsi tak hloupý, mohu ti to najít), já psal, že nemůžeš vědět, že nebude, opět jsem měl pravdu. Věděl jsi velké kule a vlastně ani ten zahnutý Note7 není, takže jsi opět za hlupáčka. Mimochodem jiříku, kde jsi byl ty a tvoje hypotézy, když se MS vymlouval, že vy.ebe s většinou uživatelů a neupgraduje jejich zařízení na mobilní desítky, snad jsi jako ovečeka nevěřil tomu, že to na těch zařízeních prostě nejde. :)
    Ty máš prostě tu výhodu, že tě tu nikdo nebere vážně, pořád něco plácáš, pak je to jinak, nikoho to nepřekvapí. Pro tentokrát ses radši poučil, že se nebudeš ztrapňovat a nebudeš tu psát své názory dřív, protože jako vždy by to bylo ve finále jinak. Já bych tě cenil za to, kdybys sem napsal, proč si myslíš, že to je to a to, třeba já nevim, vadný homebutton. Tak bys třeba pozítří neměl pravdu, ale aspoň bys nebyl za takového šaška :) Ty bys měl sázet, určitě bys vyhrál miliony, když všechno víš dopředu. Akorát vysvětluj jim pak u kasy, žes to PROSTĚ věděl :)

   • Ja napsal, ze nebude rovna varianta Galaxy Note 7 a ty jsi napsal, ze lzu.A byla rovna varianta?Nebyla, takze kdo lhal, ty.Byla jen zahnuta varianta ala S7 Edge.Jak ti dochazi dech, zatahnes do tematů ještě Windows.
    Polepsi se synku. :-)

   • A jak vidíš vedel jsem dopředu, ze rovna varianta nebude a taky, ze nebyla.Byla jen zahnuta varianta.Takze kdo mel pravdu?Ty jsi to nebyl.

   • Nene jiříku, opět lžeš. Jediné co jsem já napsal bylo to, že to nemůžeš vědět, protože ty prostě nevíš nic :) Stejně jako teď. A opět to nevíš a opět budeš generálem až pozítří, i proto nic neřekneš teď, jaké důvody to jsou. Protože to prostě nevíš. U normálních lidí je přirozené, že co nevědí, v tom nelžou, ty jseš výjimka, co potvrzuje pravidlo. S Windows je to věc k tématu, to jsme se tvých hypotéz taky nedočkali, pročpak asi, že :) Zaplaťbánbůh tvůj synek nejsem, mě totiž rodiče učili, že lhát se nemá, což tobě nic neřiká :)

   • Jak vidíš, mohu vedet a také se nakonec potvrdilo, ze jsem vedel velmi dobře, ze rovna varianta nebude.Takze opet stejna situace.

   • Spíš jsi to tipnul, než věděl….

   • Věděl jsi to uplně stejně, jako jsi věděl, že VŠECHNY zařízení s WM8.1 dostanou upgrade na desítky, to jsi věděl tak vehementně, že jsi se tu za to pral skoro denně. A pak skutek utek. Neboj jirko, tvé lži nezůstanou zapomenuty.
    Nicméně jak jsem psal výše, pořád se snažíš dostat od tématu, abys mohl ještě dva dny mlžit a nemusel jsi se vyjadřovat (protože bys jako vždy neměl pravdu). Tak to je chlapče.

   • To si pletes slova Microsoftu nebo respektiwe webu, které to Microsoftu vkladali do ust a předem zbytecne spekulovali.
    Ja nikdy vetu, ze všechna zarizeni dostanou upgrade na desitky netvrdil/nenapsal, uz se v tom dost ztracís synku.Prohral jsi Galaxy Note 7 a rovnou variantu, tak ted kopes kolem sebe.

   • Tvrdil a zase lžeš, synku. Polepši se popleto. Ty už totiž ani nevíš, kde jsi co napsal.

   • Jako invalidní důchodce máš papíry i na hlavu Pavle?

   • Petr: tohle napíše jen ubožák tvého formátu.

   • To sedlo, asi má :-D Vůbec si nepamatuje co kdo psal a vkládá lidem do úst věci co nenapsali.

   • htcjirka: Všichni vědí co jsi tu naslintal za bláboly za tu a proto jsi tak všude oblíbený, hraješ si na na co vůbec nemáš a když ti teče do bot, budou tu lítat spousta míčků, kterými si všude pomáháš, nemocný qwer co je zabanovaný, ti už nepomáhá, tak zakládáš nicky jiné, protože jsi prolhaný a profláknutý po celém netu o mobilech.

   • Sorry za našeptávač, ale tobě to stejně nevadí, vemeš si jen co se ti hodí. Samsung se nevyjádřil a ty už znáš závěry a pak tu budeš slintat něco jako když jsi psal o nechutně špatné L930 a pak si jí trapně potichu zakoupil. Nechutně si psal o L950 a pak si chvástal, že máš dvě, to je trapas viď. Jen meleš blbosti aby jsi byl zajímavý a pak děláš věci jinak. Polepši se synku, zkus si pamatovat co kde píšeš, pak se nemusíš kroutit.

 2. Zítra tu bude článek, jak se zítra dozvíme pravdu. OMG to vážně nemáte už o čem psát, že tady budete rozebírat furt dokonla kauzu, která už nikoho nezajímá…. Jelikož každý už ví čím to bylo, všude se to probíralo snad milionkrát.

  Pak se tady toho chytají takový joudové jako HTCjirka, který si tu bude mlít furt tu svou pohádku jak ohraná deska. To nemáš nic jiného na práci než tu onanov*t nad chybou jednoho z výrobců??

  • On rád ukazuje a velmi řeší vše okolo jen když se nemluví o mobilních windows. On už ví, že bude Samsung obalovat to, co je více méně už psané a hlavně to už nikoho moc nezajímá. Měl by radši řešit ten svůj dokonalý systém, který začíná být k smíchu už i lidem co ho používají. Prolhaný komik, co je k smíchu všem, kam něco napíše. Jak může spekulovat nad tím, co ješte Samsung neprohlásil. Jemu je to jedno, vždy si pomele svou i když bude opět za šaška, ale to jemu vůbec nevadí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).