Posloucháte hudbu před spaním? Tento trik jste nejspíš neznali, ale určitě byste měli

telefon spanek postel unsplash
  • Patříte k těm, kteří rádi poslouchají hudbu nebo mluvené slovo před spaním?
  • iPhony mají speciální funkci, která zastaví přehrávání po uplynutí časomíry
  • Umí to i Android, ale tam k tomu drtivá většina lidí používá aplikace třetích stran

Možná to znáte – čas od času, když chcete jít spát, zároveň ještě máte energii a chuť na poslech uklidňující hudby nebo podcastu. Trápíte se ale tím, že vám sluchátka hrají až do rána, kvůli čemuž se vám hůře spí? Řešení je jednoduché, jen jste o něm možná nevěděli.

Automatické zastavení přehrávání

Velká část majitelů iPhonu, potažmo iPadu, o této funkci neví, protože se neskrývá v nativním hudebním přehrávači Apple Music, jak by se zdálo být logické. Třeba konkurenční služba Spotify ji má integrovanou přímo v kontextové nabídce pod ikonkou měsíce.

K tomu, abyste přerušili přehrávání v Apple Music, ale třeba i v dalších aplikacích (kupříkladu Soundcloud), YouTube na pozadí nebo v prohlížeči, budete muset použít předinstalovanou aplikaci Hodiny. Stačí totiž zapnout minutku na požadovanou dobu a místo přehrání obvyklého tónu po jejím uplynutí zvolit položku „zastavit přehrávání“, kterou najdete úplně dole.

Jak zastavit přehrávání pomocí minutky?

  1. Nejprve si zapněte přehrávání libovolného obsahu na pozadí (hudba, podcast či video na YouTube, máte-li Premium)
  2. Zamiřte do aplikace Hodiny a na dolní liště úplně vpravo zvolte Minutka
  3. Nastavte za kolik hodin, minut nebo sekund má být přehrávání pozastaveno
  4. V nabídce Po skončení sjeďte úplně dolů a hned pod Klasické klepněte na Zastavit přehrávání
  5. Klidně vyzkoušejte rovnou – po uplynutí času nedojde ke zvukové výstraze, ale zastaví se přehrávání

Toto funguje prakticky u jakéhokoliv přehrávání na pozadí vašeho. Trochu úsměvně však působí, že zatímco nativní hudební přehrávač Apple Music má časovač pozastavení přehrávání takto „přes ruku“, aplikace Podcasty ne. Tam – stejně jako u Spotify – najdete ikonku měsíčku, která nabízí ukončit přehrávání po 5, 10, 15, 30, 45 nebo 60 minutách, anebo po skončení aktuální epizody.

Jak je to na Androidu?

Stejné příkoří mohou řešit i uživatelé Androidu. Tam, jako již obligátně, řeší tento problém jednoduchá aplikace. K těm nejoblíbenějším patří Sleep Timer od CARECON nebo od Baylife. V obou případech jde o aplikace navržené pouze k tomu, aby po uplynutí času pozastavily veškeré přehrávání na pozadí.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku