Domů » Bleskovky » Poslední sestavení Windows 10 odstraňuje posílání SMS z počítače

Poslední sestavení Windows 10 odstraňuje posílání SMS z počítače

Microsoft opět aktualizoval testovací Windows 10 pro počítače, tablety i pro smartphony. Nové sestavení je výsledkem nedávné akce Bug Bash, při níž insideři v rámci hry prozkoumávali systém křížem krážem a vyhledávali dosud neodhalené chyby; celkem jich bylo nalezeno a údajně i opraveno téměř 1 800. Nové sestavení nese číslo 14376 a je dostupné v rychlém kruhu aktualizací.

windows-anniversary-update

Bohužel největší novinkou nového sestavení je odstranění možnosti posílání SMS zpráv z počítače, které bylo dosud dostupné pouze Insiderům. Tato funkce měla být součástí letní výroční aktualizace, v Redmondu se ale nakonec rozhodli jinak – SMS bude možné posílat skrze univerzální aplikaci Skype. Implementaci však zřejmě v létě očekávat nemůžeme. Na jednu stranu to může zamrzet, avšak mohlo to dopadnout ještě hůře – například navázat posílání SMS na personální asistentku Cortanu. Takto by tato funkce měla být dostupná všem uživatelům Windows 10, a možná i uživatelům konkurenčních platforem.

sms-650x438

Více „novinek“ toto sestavení nepřináší, pouze opravy chyb a drobná, méně viditelná vylepšení. To samé platí i v novém sestavení pro smartphony. Evidentně je ale stále co vylepšovat, zatímco počítačová Windows 10 jsou již údajně zcela bez chyb, sestavení pro smartphony ještě nějaké přiznané chyby obsahuje:

  • Dokumenty PDF otevřené v prohlížeči Edge nemusí reagovat na dotyky displeje
  • Smartphony Lumia 830, 930 a 1520 se mohou rychleji vybíjet
  • Může docházet k odpojování Wi-Fi
  • Kvůli změně formátu záloh nefunguje korektně jejich obnovování na starších verzích systému.

Microsoft na svém blogu také potvrdil, že výroční update Windows 10 bude vypuštěn 2. srpna. Aktuálně desítky používá 350 milionů uživatelů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
40 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments