Domů » Bleskovky » Poslední aktualizace watchOS udělá z Apple Watch Series 2 cihlu: pomůže pouze servis

Poslední aktualizace watchOS udělá z Apple Watch Series 2 cihlu: pomůže pouze servis

Apple předevčírem vydal nové verze svých operačních systémů, včetně hodinkového watchOS 3.1.1. Tato aktualizace bohužel přidala mnoha majitelům Watch Series 2 několik nových vrásek na čele, diskuzní fóra se plní popisy případů, kdy proces updatu selhal, a na displeji hodinek se objevila následující hláška, se kterou není možné jakkoliv hnout.

apple-watch-brick-800x495

Na rozdíl od předchozích nepovedených aktualizací iOS bohužel nemá majitel hodinek možnost provést nápravu svépomocí, obnovu či přehrání systému zvládnou pouze servisní střediska, která mají speciální vybavení, s nímž se dokáží připojit k servisnímu portu hodinek. Apple již aktualizaci watchOS na verzi 3.1.1. stáhl, pokud jste se však dostali do okruhu postižených majitelů, kontaktujte podporu Apple.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
JP23
Uživatel
JP23

Vypadá to, že aktualizace neobsahuje check na zbývající množství baterie a spustí se i v případě, že je baterka takřka vyšťavená a během aktualizace se vybije úplně. Kámošům, kteří AW mají se nic takového nepřihodilo.

uni
Uživatel
uni

Ono je vždycky otravné, když to buzeruje s připojením ke zdroji nebo aspoň vyšším stavem aku, ale opodstatnění to zkrátka má no… Tohle by byla chyba výrobce z ranku „ne moc šťastných“.

mimomisu
Uživatel
mimomisu

Tak jestli tohle je opravdu ten duvod, tak to je slusnej fail od programatoru, az me to vlastne pobavilo. Stane se. Skoda, ze to jde resit jen pres servisni strediska, to musi byt opruz

zkill
Anonym
zkill

Pokud je opravdu příčinou problému výpadek napájení (vybití baterky) během flashování, tak watchOS musejí psát totální diletanti. V dnešní době bootloaderů se nic takového nemůže stát, pokud někdo něco těžce neodflákne. Já třeba používám ve věcech které vyvíjím tento způsob. Bootloader v hardware (ROM) natáhne do paměti RAM sekundární bootloader z flash paměti a spustí jej. Ten načte image hlavního firmware do paměti a ověří jeho integritu a podpis. Pokud je vše v pořádku tak firmware spustí. Pokud je hlavní image poškozen natáhnu do paměti a spustím záložní firmware. Záložní firmware je zmenšená varianta firmware které umožňuje opětovní nahrání hlavního… Číst vice »

medvidekYou
Anonym
medvidekYou

Poslední dobou těch problému u jabka nějak moc přibejvá

commodus
Uživatel
commodus

Ale přesto si to pořád spousta ovcí kupuje a ještě si libují v tom, jak je všechno super :-)

uni
Uživatel
uni

Nj, tak v krátkém době vychrlili telefony, laptopy, OS, sluchátka, tak je to poněkud exponovanější a opticky se zdá, že je více potíží. Ale řeší se to. Aktualizovali BootCamp, nějaký 3rd vývojář populární apky musí updatnout, sluchátka šli do prodeje, v starším iPhone se mění aku záručně, opraví update pro Watch. V zásadě zatím nic fatálního.

kjkszpj
Anonym
kjkszpj

Jasne, ked je to problem applu, tak nic fatalneho :D

uni
Uživatel
uni

kjkszpj (neregistrovaný): Tak nevím o žádné svolávací akci, ty ano?:)

Menty
Uživatel
Menty

Apple je tak „hrdý“, že by svolávačku neudělal snad nikdy. Stačilo, když v době bendgate svoje vlastní konstrukční selhání pomalu sváděl na uživatele, že si dovolili dát iPhone do kapsy. Za Jobse kdysi možná, teď těžko.

Craftmanek
Anonym
Craftmanek

Upřímně, apple, která má pár desítek produktu, kde se celkem značná část potýká s problémy a např. konkurenční samsung, který má několik stovek produktu se podělá jen několik těch produktu, tedy vlastně oproti apple velmi podobné číslo. ale apple má pár desítek produktu, samsung několik stovek, že ? :D

uni
Uživatel
uni

Menty: Hele borče, co třeba aktuální nabídka výměny aku u některých sérií iP6s? Já vím, dle tebe chyba Apple, že to není přimo svolávačka, protože to nehoří, Samsung je samo větší borec, ale na nějak zametání pod koberec to nevypadá ne?