Domů » Bleskovky » Posíláte sami sobě emaily? Už nemusíte. OnePlus nabízí sdílenou schránku pro všechna zařízení

Posíláte sami sobě emaily? Už nemusíte. OnePlus nabízí sdílenou schránku pro všechna zařízení

Zkopírovat na jednom zařízení, vložit na druhém. O univerzální schránku, která je nezávislá na platformě, se pokusilo už několik společností, ovšem výsledky jsou mnohdy rozporuplné. Svoje řešení nyní představuje i společnost OnePlus, respektive její nově vzniklý tým OneLab.

Clipt

Clipt: snadné sdílení dat napříč zařízeními

Princip fungování nové služby Clipt je jednoduchý – na jednom zařízení zkopírujete obsah (text, obrázek, dokument) a na druhém zařízení jej vložíte. Samozřejmě jednoduchým stylem CTRL+C a V to napříč různými platformami možné není, proto Clipt využívá jako prostředníka Google Disk. K využívání služby tedy potřebujete účet na Google, aplikaci Clipt pro smartphone (zatím pouze Android, iOS je v přípravě) a doplněk Clipt do webového prohlížeče Google Chrome na počítači.

Introducing Clipt: A Seamless Clipboard

Kopírování obsahu napříč zařízeními je jednoduché, jakmile se vám Clipt usadí v notifikační oblasti a v internetovém prohlížeči, můžete vesele kopírovat texty, obrázky a dokumenty. Ty je pak možné v cílové destinaci buď ihned vkládat do dokumentů nebo stahovat do vnitřního úložiště. Clipt také obsahuje historii zkopírovaného obsahu, takže se můžete dostat až k posledním deseti zkopírovaným položkám, ty další se poté automaticky mažou.

Doplněk Clipt do Google Chrome si můžete stáhnout odsud, aplikaci Clipt do smartphonu z následujícího odkazu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. To je zas řešení.. Vendor lock má holt výhody.

  2. Mne takto funguje „Flow“, ktory je integrovany v Opere a nemusim mat dalsiu appku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).