TOPlist

Poradí si HTC s integrací prostředí Sense na Android 4.0?

Jistě nikdo nebude nesouhlasit s názorem, že Samsung při vývoji nového Nexusu získal velmi drahocenný náskok v odladění nové verze operačního systému Android 4.0 pro nadcházející update svých zařízení. Snad nejhorší pozici z řad konkurence bude mít výrobce HTC. Tchajwanský gigant pro svá zařízení využívá vlastního grafického rozhraní Sense, které je integrované hluboko do samotného jádra operačního systému. Dle mého názoru se již HTC potýkalo s problémy implementace svého Sense do Androidu ve verzi 3.x “Honeycomb”, možná proto se u tabletu Flyer objevila starší verze operačního systému Android ve verzi 2.3 “Gingerbread”, která byla primárně určena pro použití ve smartphonech.

Nepochybuji, že HTC o podobě nové verze Androidu vědělo již delší dobu, jelikož několik hodin po jeho představení se na internetu objevilo toto oficiální vyjádření. “Jsme nadšeni z nové aktualizace pro operační systém Android. V současné době zkoumáme jeho nové vlastnosti a funkce, které určí naše další plány pro budoucí aktualizace. Naším cílem je při každém dalším updatu Androidu nabídnout zákazníkovi ten nejlepší uživatelský zážitek, což znamená důkladné ladění uživatelského prostředí Sense a samotného jádra Androidu na konkrétním kusu hardwaru…”. 

-

Toto prohlášení nám sice nedává žádné konkrétní informace, ale je nadmíru jasné, že tchajwanského výrobce čeká v následujícím období velmi mnoho práce. Jistě nebude chtít zklamat své zákazníky, kteří si pořídili jeho poslední modely smartphonů. Osobně jsem velmi zvědavý jak si s celou věcí HTC poradí. Dočkáme se od základu přepracované grafické nadstavby, nebo HTC od svého Sense zcela upustí? Podělte se s námi o váš názor v komentářích.

Zdroj: Engadget

Autor článku Richard Streit
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku