Domů » Bleskovky » Populární sluchátka Jabra Elite 65t dostávají nástupce. V čem jsou Elite 75t lepší?

Populární sluchátka Jabra Elite 65t dostávají nástupce. V čem jsou Elite 75t lepší?

Společnost Jabra představila v rámci veletrhu IFA nástupce svých populárních špuntových bezdrátových sluchátek Elite 65t. Nejnovější špunty Elite 75t léčí některé neduhy minulé generace a přidávají ještě větší výdrž na baterii.

jabra elite 75t 3

Jabra Elite 75t: menší s větší výdrží

Jabra Elite 75t jsou o 20 procent menší než Elite 65t, takže by měly lépe sednout do většího množství uší; podle výrobce má být jejich nošení velmi komfortní. I přes redukci rozměrů se podařilo navýšit výdrž na jedno nabití, a to poměrně výrazně – z původních 5 hodin na 7,5. S využitím krabičky s integrovaným akumulátorem čas přehrávání naroste na velmi slušných 28 hodin.

jabra elite 75t 1

A když už je řeč o krabičce, Jabra konečně vyměnila zastaralý microUSB konektor za modernější USB-C, do budoucna navíc plánuje novou generaci krabičky s integrovaným bezdrátovým nabíjením. Podle obrázku se také zdá, že se krabička zbavila nepohodlného mechanického zámečku a zajišťuje aretaci magnety.

jabra elite 75t 2

Sluchátka také splňují krytí IP55, takže ani lehký deštík při běhu by jim neměl vadit. Veškeré plusy předchozí generace zůstávají – skvělý zvuk, čtveřice mikrofonů, snadný přístup k hlasovým asistentkám Alexa, Siri a Google Assistant či kompatibilita s povedou aplikací Jabra Sound+.

Cena a dostupnost

Jabra Elite 75t budou dostupná v průběhu října, cena je stanovena na 199 EUR (asi 5 200 korun), tedy o něco více než u předchozí generace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).