Domů » Bleskovky » Polský operátor Plus oslavuje příchod Lumie 630 teniskami s Windows Phone motivy

Polský operátor Plus oslavuje příchod Lumie 630 teniskami s Windows Phone motivy

Polsko je zemí, kde se operační systém Windows Phone těší velké oblibě, jeho podíl se v této zemi pohybuje kolem 20 % a výrazně převyšuje třetí iOS. Není divu, že se Polsko objevilo v neoficiálním seznamu zemí, které by se měly dočkat lokalizace personální asistenky Cortany. Polský operátor Plus rovněž nepodcenil příchod nové Lumie 630, která se v těchto dnech začíná na tamním trhu prodávat a připravil soutěž o stylové tenisky s dlaždicovými motivy.

  

Soutěž se jmenuje Trampkomania s Windows Phone a zúčastnit se jí mohou všichni, kdo si koupili libovolný telefon Nokia Lumia po 1. březnu letošního roku. Tito uživatelé si mohou stáhnout připravenou aplikaci, zaslat zkrze ni obrázek své domovské obrazovky a čekat, zda se objeví mezi osmnácti šťastlivci, kteří budou vybíráni každý den odbornou porotou. Potisk tenisek si může každý soutěžící zvolit sám.

   

   

Soutěž trvá od 26. května do 30. června, celkem bude tedy rozdáno 648 párů těchto tenisek. Touto nápaditostí by se mohli inspirovat i naši operátoři a s uváděním nových výrobků na trh připravovat podobné akce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

28 komentářů

 1. ... (neregistrovaný)

  je to taká blbosť až je to super, chcem ich tiež :-D

 2. tywoe taky chci jedny :-D

 3. Ty vypadají fakt dobře. Proč to neuspořádají i u nás. :D

 4. EarL (neregistrovaný)

  Windows, 512 MB RAM , 854 × 480 px, bez led diody ….

  Takže jestli to chápu dobře, že ke stylovým teniskám je tento „telefon“ s mrtvým a nepoužitelným systémem zdarma.

  Takže koupím tenisky za 2000,- Kč, telefon prodám za 500,- , takže sleva na tenisky je slušná.

  • Mrtvý a nepoužitelný systém… A proto se nejenom v České republice za tři roky od uvedení stal druhým nejpoužívanějším mobilním OS?

  • mceza? Ale prosím tě, ty děláš, jako by to bylo zásluhou systému:)

  • Já to nechápu, co některým lidem ten WP udělal. To je vážně jak někoho šikanovat. :D

   ,,Ty jsi blbý, nikdy nic nedokážeš …“ Jenže většinou ti šikanovaní dokážou nakonec víc, než ti, co šikanují.

   Proč by to nebylo i zásluhou systému. Hodně lidí i já jsem chtěl telefon s Windows Phone. :)

  • freeG: Tak zvláště v ČR je podstatnější cena (podíl vyšších modelů je fakt minimální) a silná značka (Nokia). Až pak lidi kupují WP. Prostě to hromada lidí koupila proto, že to vloni zlevnilo a lidi migrují z dosluhujících Symbian Nokií. Nepochybuji, kdyby v našich končinách byl iOS v podobě iPhone dostupnější, bavíme se o jiných podílech na trhu.

  • Hloupoučký neregistrovaný Earl :) Podíl v Polsku kolem 20% a mrtvý a nepoužitelný systém. Podíl v EU stále stoupá i když v USA klesl. [odkaz]

   Je mi líto, že jsi tak omezený.

  • Uni: prosím, podlož svoje tvrdenie, že podiel vyšších modelov je v ČR minimálny. Takisto podlož tvrdenie, že to ľudia kupujú preto, že to zlacnelo a že ľudia migrujú zo Symbian Nokií.

   Pretože tvoje výroky majú hodnotu krčmových rečí po piatom pive.

  • EarL (neregistrovaný)

   MCEZA : „A proto se nejenom v České republice za tři roky od uvedení stal druhým nejpoužívanějším mobilním OS?“

   Samozřejmě, když tyhle telefony dávají zdarma k teniskám, nebo prodávají pod cenou za pár kaček ….

  • Zaklinac: To že ty nesleduješ dění na trhu, různé zdroje apod. není můj problém a nemíním jej zde řešit nebo napravovat tvou neznalost/nezájem o téma.

   WP letka má mimo jiné jednu dost ohranou obranu, jak někdo něco řekne, hned chtějí vidět URL….:-/ Chjo.

   Nejhorší je, když se jim pak něco takového někdy dostane (čest daným odkazovačům), pak je aspoň ticho.

  • “WP letka má mimo jiné jednu dost ohranou obranu, jak někdo něco řekne, hned chtějí vidět URL“

   Proč jenom WP? To uživatelé Androidu nebo iOS nic nechtějí podložit zdrojem?

  • Uni, práveže sledujem. A keď niečo vyhlásim, je samozrejmé, že k tomu dodám aj zdroj. V kultivovaných diskusiách je to úplne normálne, ty letka.

   Lepší dôkaz, že dokážeš viesť akurát tie pivné reči si ani dať nemohol. Asi je ti to blízke.

  • Earl: Ty jsi normálně demagog … v článku se píše, že se tenisky budou rozdávat lidem, kteří si koupili nové WP telefony. Lidé budou muset stáhnout aplikaci, zaslat homescreen a čekat, jestli je vybere porota. Tenisky získá 324 lidí. Žádné tenisky a zdarma k tomu telefon. Co ty seš za člověka, to nechápu :-D Tvoje trolení je už snad úchylka, pokud to není duševní porucha.

   Uni: Co ty nám tu budeš vyprávět? Ten troll nad tebou tu právě napsal další výblitek, který je absolutně lživý. Pak nám tu něco piš o WP letce, když ty se každý den chodíš pravidelně navážet do lidí v dískuzích okolo WP. Určitě si uvědomuješ, že tady podporuješ totálně zbytečný flame, založený na smyšlených konstrukcích jednoho trolla. Bohužel to je tvoje náplň dne a přesně takové útoky ostatních ti hrají do karet …

  • Každý, kdo pronese cokoli špatného na téma WP nebo nedej bože na MS, tak je automaticky a ihned označen za lháře, demagoga nebo trola a někteří jsou posílání rovnou na ústavní psychologickou léčbu.

   Tolik zmiňované a vytoužené 2. místo WP (po 2-3 letech existence WP?) před nejdražším a nejvydělenějším telefonem na trhu je ostuda, jak můžete srovnávat prodejnost telefonu za 22 000 a telefonu za cca 3000 (který má mezi prodanými kusy majoritu)? To může udělat jen požírač reklamy od MS bez logické úvahy. A když už, tak srovnávejte srovnatelné, tedy kolik si MS za ty prodané kusy vydělal a kolik Apple.

   Až se bude u nás nejvíce prodávat Lumie 1020 nebo nějaká budoucí vlajková loď, tak je možné srovnávat. Do té doby je to čirá demagogie

  • Zaklinac: Snad proboha nemyslíš, že tady lidi pod každým faktem postují URL. Za a) je to kravina, za b) o to nikdo nestojí, aby se to tu zaplňovalo odkazy kdo ví kam, c) těžko hlídat, co by už příp. porušovalo pravidla zdejšího webu.

  • Uni: V tom případě tu tvrdím, že WP je první systém na trhu a drží 97% po celém světě. Odkaz netřeba, a) je to podle tebe kravina, b) o to nikdo nestojí, c) strašně bych porušil pravidla tohoto webu…

  • SMISEKCZ: To už se mi snad zdá. Takže Smisku … řekni prosím, co se ti na tom, co napsal Earl o 2000,- za tenisky a 500,- za telefon zdá pravdivé??? Je to prostě účelová lež a flame!

   Dále mi řekni, co se ti zdá pravdivé na komentáři o teniskách, ke kterým dostaneš zdarma nový telefon s WP???

   Oboje by troll Earl.

   Proč to zlehčuješ? Vždyť jsou to jen vymyšlené lži? Naprosto překroucené a s článkem to má společná jen ta slova, která si poskládal naprosto opačně, tak aby se mu to hodilo do flame diskuze. Co je za problém na termínu demagogie?

   Nebo chceš říct Smíšku, že je na tom, co napsal Earl a co já kritizuji něco pravdivého? Já už si opravdu připadám, jak na jiné planetě. To co se tu v diskuzích děje, je prostě hnůj. Čtu to tady denně. Ale občas už prostě nedokážu ty kecy vydržet bez komentáře. Je rozdíl, mezi korektní diskuzí (i když subjektivní – jsme lidé a každý má své názory, zkušenosti, znalosti a preference) a tím, co tu někteří provozují. Ty prostě budeš takového člověka bránit – je na tvé straně i když píše totálně z cesty, tudíž se to hodí. Konec, pro tebe vyřízeno, jede se dál …

  • TADE, nič si z toho nerob. Ako som už viackrát spomenul, chodil som sem vždy rád, pretože tu bola kultivovaná a slušná diskusia, podopretá faktami a argumentmi. To už sú časy bohužiaľ minulé a odkedy sa začalo WP (relatívne) dariť, niektorí to z mne doposiaľ neznámeho dôvodu nedokážu predýchať a tak chodia pod každý článok o WP a Nokii vypisovať svoje bludy.

   Možno raz zmúdrejú alebo sa odsťahujú na iné servery, kde sa môžu navzájom potľapkávať po pleci.

   Btw. výborný avatar.

  • TADE: Já reagoval na MCEZU, ne na jiné. A ta první věta byla obecné shrnutí diskuzní kultury. Výroky EARLa jsem nekomentoval.

  • Tak já v tom komentáři ze 17:35 psal o lhaní, demagogii, duševní poruše i trolení v souvislosti s Earlem. Logicky jsem si tedy tvůj první odstavec reakce vztáhnul na sebe. Mceza nic takového nepsal. Výše zmíněným jsem označil Earla jen já.

  • Bol isty cas kedy aj na SK Mobilmani to bolo podobne :D

 5. Trollovia sa už začali zliezať. A ako vždy majú k téme čo povedať.

  K veci: super nápad, tie tenisky chcem tiež :) môj prvý WP8 telefón, L820 je tiež Plus-ový, môžem sa uchádzať? :P

  • Tiez sa mi to promo velmi paci. 630 by som sibvsak nekupil, poskulujem po 1020 alebo 930. Cital som vsak z casti podmienky promo a je to striktne pre obyvatelov polska…

   NOKIA CZ+SK by sa vsak mohli inspirovat a zorganizovat to iste… Aj pre sucasne modely… WP je mrtvy… Hmmm mrtvy su trolovia s hacikom v hlave a na nom zakvacenou miechou… Sa mi naozaj „paci“ ake prinosne maju niektore individua prispevky…

 6. Ty boty jsou hrozné a já bych je nechtěl. Fascinuje mě, ale kolik lidí závidí, že k jejich Androidům a iPhonům takové boty nedostanou… Jinak než závistí si totiž takový flame, jaký zde WP hateři rozpoutali nedovedu vysvětlit…

  Ale je pravda – lepší dostat k telefonu boty než Galaxy Gear… :D

  • ... (neregistrovaný)

   :-D Presne tak, minule som videl niakeho trtka v buse ako sa zabávkal na tom maxi displayi uplne zhrbený, som sa aspoň pobavil a zasmial …. a tie botky su SUPER !!!! :-D

 7. Ondra (neregistrovaný)

  V minulosti jsem často měl telefony v relaci 8-13 tisíc korun. Např. SE K700i, Nokii N85, Samsung Wave, Lumii 800. Máme doma iPhone 5, vím tak, co dokáže. Teď jsem si ale pořídil Lumii 630 DualSim. A byla to skvělá volba. Dřív jsem hodně řešil specifikace na papíře. „Tenhle má jen šestnáctihlasé polyfonní vyzvánění. Tenhle je o 2mm širší.“ Důležitá je ovšem jen a pouze praxe. A v praxi je Lumia 63O levný telefon, který, ač není, působí jako unibody, hodnotně, moderně, pevně. Je velice rychlý, ačkoli má 512MB RAM, displej je ostrý a krásný, ačkoli je na papíře zastaralý, hry běží všechny bez trhání, baterie oproti Lumii 800 vydrží výrazně déle, můj odhad je tak 1.5-2 dny při normálním používání, dnes jsem např na polovině, ráno byl plně naabitý a poměrně dost jsem ho zatížil videi, internetem atd. Windows phone je pak ve verzi 8.1 skvělý. Ostatně, mojí prioritou není a nebyla Nokia, nebo levný telefon, ale WP 8.1. Co dodat než: je to esteticky krásné, funkčně promyšlené, rychlé a nabízí správný poměr upravitelnosti a uzavřenosti, kde je to výhodné. ´U tohoto telefonu bych taky vyzdvihnul opravdu širokou nabídku bonusových aplikací a optimální rozměry, kdy se 4.5 palec dá ovládat jednou rukou. Je také lehký.

  Dalo by se chválit dlouho, co se týče záporů, za 4000 kč žádné nevidím. U dražšího telefonu bych si přeci jen představoval větší „wow efekt“ co se týče designu – něco jako Lumia 930, iPhone 6, HTC M8…a taky full HD displej, to může být znát např. při prohlížení internetu. Jinak mi nic nechybí.

  Ač na papíře Lumie nevypadá úchvatně, zejména čtyřjádrový procesor, výrazně lepší displej než ostatní levné WP modely nebo výdrž baterie, avigace zdarma, kryt zdarma, povedený design…způsobují, že je to v praxi podle mě nejlepší telefon za tuto cenu. Howgh.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).