Domů » Bleskovky » Podoba Xiaomi Mi 11 prozrazena? První snímky naznačují úbytek fotoaparátů

Podoba Xiaomi Mi 11 prozrazena? První snímky naznačují úbytek fotoaparátů

První smartphone s čerstvě představeným čipsetem Qualcomm Snapdragon 888 představí čínské Xiaomi. Jeho vlajkový model Mi 11 má být odhalen ještě před řadou Samsung Galaxy S21, což znamená premiéru ještě do konce letošního roku, nebo na samém začátku ledna. Jak bude připravovaná novinka vypadat?

Displej téměř bez rámečků a redukce kamer na zádech

Na tuto otázku se snažil najít odpověď designér Benjamin Geskin, který na základě několika obrázků kolujících internetem vytvořil tento neoficiální render.

xiaomi mi 11
Takto by mohlo vypadat nové Xiaomi Mi 11

Telefon vypadá zajímavě z obou stran. Tu přední vyplňuje téměř bezezbytku displej se zakřivenými stranami, jehož plochu narušuje pouze selfie kamerka v levém horním rohu displeje. Přestože Xiaomi experimentuje s poddisplejovým řešením, Mi 11 patrně vsadí na klasiku. Na jednolitých zádech pak vidíme čtvercový fotomodul opticky rozdělený na dvě části, v první se nachází dvě velké čočky, ve druhé pak menší čočka a LED blesk. Celkem tak telefon má mít pouze 3 zadní fotoaparáty, přestože jeho předchůdce byl o jednu čočku velkorysejší.

xiaomi mi 11 2

Nemůžeme potvrdit, že takto skutečně Xiaomi Mi 11 bude vypadat; původní fotografie se na krátkou dobu objevily na čínské sociální síti Weibo, poté však došlo k jejich stažení. Existuje tak teoretická šance, že render od Benjamina Geskina nemá reálný základ a Mi 11 nakonec může vypadat zcela jinak.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Tak jestli bude vypadat fotomodul takhle tak můj osobní názor je,že je to asi nejškaredější provedení za dlouhou dobu a zaplať bůh za nudnou „nudli“ na mé Mi10,🤭

  2. Telefon s průstřelem,je a bude pořád nezajímavý :-(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).