TOPlist

Podoba OnePlus 8T prozrazena. Výrobce jej omylem ukázal v betě Androidu 11

oneplus 8t

I přes pandemii nemoci COVID-19 se čínská značka OnePlus rozhodla rozšiřovat své portfolio smartphonů. Jarní vlajkové modely OnePlus 8 a 8 Pro v létě doplnil telefon střední třídy OnePlus Nord, další telefony této značky by měly dorazit letos na podzim. Očekává se velmi levný smartphone vyvíjený pod označením Clover a zdá se, že ani letos nebudeme ochuzeni o podzimní vlajkové modely s přídomkem T.

OnePlus 8T: známý vzhled, vylepšené vnitřnosti

Příchod modelu OnePlus 8T prozradila testovací verze systému OxygenOS 11, dokonce se v ní objevil i jeho obrázek pojmenovaný OnePlus_8T.webp nalezený v sekci „o telefonu“.

Zdá se, že telefon bude vypadat identicky jako OnePlus 8, dostane tedy plochý displej s otvorem pro selfie kameru v levém horním rohu displeje. Podle záznamů v benchmarku GeekBench by telefon měl pohánět novější čipset Qualcomm Snapdragon 865+ ve spolupráci s 8 GB RAM, očekávat rovněž můžeme rychlejší nabíjení výkonem až 65 Wattů.

Preview OxygenOS 11 také ukazuje některé novinky v systému, například přepracovanou nabídku funkce Game Space, podporu pro záznam 8K videa nebo podpora standardu RCS v aplikaci Zprávy.

oxygen 2

Na OnePlus 8T pravděpodobně nebudeme čekat příliš dlouho, podle náznaku firmy z čínské mikroblogovací sítě Weibo by mohlo k premiéře dojít ještě v tomto měsíci.

Telefon vyobrazený v upoutávce má zjevně zakřivený displej, tudíž je možné, že se dočkáme i modelu OnePlus 8T Pro.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku