Zdroj: Porsche

Podívejte se na Taycan s batohem na zádech ještě před světovou premiérou

Porsche Taycan Cross Turismo se světu představí 4. března a naše redakce u toho nebude chybět. Již nyní se však na novinku můžeme podívat prakticky v celé její kráse, a to díky videu, které se objevilo na YouTube.

Taycan jde podobnou cestou jako Panamera. I ta nejdříve přišla na trh ve své typické karoserii a později dorazila verze s „batohem na zádech“. V případě Panamery je tato verze označována jako Sport Turismo, zatímco Taycan bude používat označení Cross Turismo. Na videu výše si novinku můžete prohlédnout prakticky v celé její kráse.

Porsche Taycan Cross Turismo (2022): First Prototype Drive Video Review

S největší pravděpodobností půjde pouze o jinou karoserii, která však bude sázet na stejné motorizace jako standardní Taycan. Nejsilnější verze by tedy mohla nabídnout až 772 koní. Novinka bude mít více prostoru nad hlavou pro zadní cestující, ale také vyšší světlou výšku. S trochou nadsázky půjde tedy o takový Taycan Allroad.

Mluví se o tom, že k dispozici bude i oplastování karoserie, včetně offroadového paketu. Nyní však můžeme pouze spekulovat, veškeré podmínky se dozvíme už za pár dní.

Autor článku
Patrik Svatoš
Redaktor automobilové sekce, který má rád technologie, auta, fandí Olympique Marseille a nedokáže žít bez kofeinu.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku