Domů » Články » Redakce doporučuje: 6 aplikací pro sledování počasí na vašem Androidu

Redakce doporučuje: 6 aplikací pro sledování počasí na vašem Androidu

Počasí výrazně ovlivňuje naše životy, a jelikož jej (zatím) neumíme ovládat, můžeme jej alespoň sledovat. Dnes se podíváme na výběr 5 aplikací, které vám o počasí prozradí téměř vše.

Počasí většina z nás sleduje velmi bedlivě, a na jeho základě pak vytváříme plány na další dny – zda zůstaneme v teple pod dekou s kvalitní knihou, nebo zda jen v lehkém oblečení vyrazíme do přírody, užít si teplých dní.

I přes to, že se technologie neustále zlepšuje, ani tak nejsme schopni předpovídat počasí s příliš velkou spolehlivostí, to nám však nebrání v tom, abychom to zkoušeli znovu a znovu. Ke sledování vývoje dnes většinou namísto barometrů a venkovních teploměrů používáme naše chytré telefony.

V dalším díle seriálu se tedy podíváme na výběr aplikací, které nás informují o počasí. Všechny z nich nabízejí widgety, všechny informace tedy vidíte kdykoliv chcete, třeba hned na úvodní obrazovce. U všech si také vystačíte bez jakéhokoliv nakupování, u některých je však třeba zaplatit za případné odstranění reklamy. Podle našeho názoru to však není nezbytně nutné.

AccuWeather

Jedna z nejznámějších aplikací pro sledování počasí nabízí ve svém nastavení 4 různé widgety. Ty se liší jak velikostí, tak grafickým provedením a vzhledem k tomu, že nezobrazují příliš mnoho informací, jsou poměrně přehledné.

 • Hodnocení na Google Play: 4,3/5
 • Cena: zdarma, 89 Kč za odstranění reklamy

Při nastavení sledování počasí u většího města můžete využít možnosti MinuteCast, která zobrazuje objem srážek během následujících dvou hodin. U malých měst však tuto funkcionalitu využít nelze, aplikace pro ně nejspíše nemá data.

   

Více možností nabízí AccuWeather spíše pro Ameriku, přímo z aplikace si totiž můžete pustit videopředpovědi počasí s půvabnou moderátorkou, která však informuje pouze o území Spojených států. Nejspíše i to je jeden z důvodů, proč aplikace nezvládá češtinu úplně bez problémů, pochopit některé informace je tedy o malinko náročnější.

  

Předpověď lze zobrazit na několik dní dopředu, včetně reálné a pocitové teploty. Malou vadou na kráse jsou reklamy, které se však zobrazují pouze v nastavení. Jejich případné odstranění stojí 89 Kč.

Odkaz na Google Play

Meteor (+ moduly Aladin a Sněhové zpravodajství)

Meteor od českých vývojářů v sobě ukrývá spoustu nastavení, stejně tak ukazuje mnoho podrobností o počasí. Při pohledu na mapku i uvidíte, jakým směrem se koukáte, aplikace totiž pracuje i s kompasem.

 • Hodnocení na Google Play: 4,6/5
 • Cena: zdarma

   

Samotný Meteor je možné obohatit o další dva moduly, Aladin, který ukazuje předpověď počasí, a Sněhové zpravodajství, jehož funkce vyplývá již z názvu. Přepínání mezi aplikacemi je velmi jednoduché a není třeba jednu vypínat, abyste se dostali do druhé. Instalovat však tři programy namísto jednoho může být některým uživatelům nepříjemné.

  
Vlevo relativně nicneříkající widgety, vpravo sněhové zpravodajství

O počasí se z Meteoru a přidaných modulů dozvíte mnoho, co však týče widgetů, nezdály se mi příliš povedené. Těžko se z nich něco vyčte a na jejich přehlednosti by se určitě dalo ještě zapracovat.

Odkaz na Google Play

Yahoo počasí

Povedených aplikací od Yahoo! najdeme v Google Play poměrně hodně a počasí není výjimkou. Na plochu můžete umístit relativně hodně widgetů, záleží na vás, jak moc informací chcete dostávat. Na jejich pozadí se promítá obrázek nastaveného města, který se stahuje z Flickeru a příjemně oživují vzhled.

 • Hodnocení na Google Play: 4,4/5
 • Cena: zdarma

Vítanou funkcí, kterou nabízí aplikace od Yahoo! jako jediná z dnešního výběru, je možnost omezení spotřeby mobilních dat. Nastavit si můžete stahování dat pouze přes WiFi (přes mobilní data tedy k aktualizaci nikdy nedojde), případně limit 1 MB, 5 MB, 10 MB, nebo neomezeně.

   

Kromě toho si můžete nastavit i oznámení, která vás budou dvakrát denně v nastavený čas informovat o počasí. Animace jsou vkusně zpracované a plynulé a najdeme je i u informací ohledně západu slunce, tlaku a dalších.

  

V menu se nabízejí odkazy na další služby od společnosti Yahoo!, například email, do kterého se můžete ihned přepnout, je však třeba mít nainstalovanou mailovou aplikaci. Forma propagace těchto služeb je však relativně nenásilná.

Odkaz na Google Play

Weather and Clock Widget

Aplikace Weather and Clock Widget nabízí bohatá nastavení, na plochu si můžete zvolit z 15 widgetů. Nutno podotknout, že se od sebe až tak moc neliší, reálně je tedy na výběr z menšího počtu. Poté je již jen na vás, jak podrobné informace chcete sledovat.

 • Hodnocení na Google Play: 4,4/5
 • Cena: zdarma, 89 Kč za odstranění reklamy

Widgety mají hezkou grafiku a pokud zvolíte jeden z větších, můžete na něm sledovat i události z kalendáře, což mi přišlo praktické. Na některých se však informací nabízí možná až příliš.

   

Vadou na kráse je opět reklama a cena za její odstranění, která činí 89 Kč, naštěstí ji však najdeme pouze v nastavení, nikoliv na samotných widgetech. Pozor také na to, že v základu je nastavena aktualizace dat i v roamingu, pokud tedy cestujete a máte zapnutá data, mohla by vám aplikace zvýšit účet za telefon.

Odkaz na Google Play

Počasí XL Pro

Počasí XL má na Google Play poměrně dobré hodnocení i přes to, že obsahuje reklamy a za jejich odstranění zaplatíte 90 Kč.

 • Hodnocení na Google Play: 4,4/5
 • Cena: zdarma, 90 Kč za odstranění reklamy

U widgetů je také na výběr z několika možností, na jejich pozadí jsou navíc animace znázorňující aktuální počasí, pokud byste zrovna neviděli z okna.  Ty nejsou bohužel úplně plynulé a chvílemi se sekají, není to však nic, co by výrazně snižovalo komfort používání.

   

Kromě předpovědi počasí po hodinách zde naleznete i předpověď na 10 dní dopředu včetně mnoha dalších informací od úplňku, přes západ slunce, vlhkost vzduchu a další. Samotné nastavení aplikace není příliš bohaté, týká se hlavně zobrazovaných jednotek, nicméně je možné začít používat Počasí XL hned, bez důkladného štelování.

  

Odkaz na Google Play

Yr.no

Na základě doporučení vás, našich čtenářů, přidáváme aplikaci, ke které jste se velmi pozitivně vyjadřovali v diskusi pod článkem, a děkujeme i za vaše další tipy. Jedná se o skvělou aplikaci YR, kterou provozuje norský meteorologický institut a vyznačuje se hlavně svou jednoduchostí, funkcionalitou a především přesností předpovědí.

 • Hodnocení na Google Play: 4,2/5
 • Cena: zdarma

Widgety, které si můžete dát na plochu, mají dvě velikosti; menší ukazuje teploty a počasí na následujících zhruba 15 hodin, větší pak k těmto informacím přidává ještě hodiny.

    

Nastavení v aplikaci nenajdeme téměř žádné, pouze posuvník průhlednosti widgetu a přepnutí jazyka mezi angličtinou a dvěma oficiálními jazyky v Norsku – Nynorsk [nýnošk] a Bokmål [búkmól], čeština bohužel chybí. Poloha je zjištěna automaticky, ale je možné si nastavit i vámi zvolené místo. Jedná se tedy o velmi jednoduché sledování počasí, avšak velice přesné a dostačující.

Odkaz na Google Play

A jakou aplikaci pro sledování počasí používáte vy? Čím vám vyhovuje, a proč byste ji doporučili ostatním čtenářům? Podělte se s námi v diskusi.

Nepřehlédněte také předchozí díly našeho seriálu:

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments