Domů » Články » Redakce doporučuje: 6 aplikací pro sledování počasí na vašem Androidu

Redakce doporučuje: 6 aplikací pro sledování počasí na vašem Androidu

Počasí výrazně ovlivňuje naše životy, a jelikož jej (zatím) neumíme ovládat, můžeme jej alespoň sledovat. Dnes se podíváme na výběr 5 aplikací, které vám o počasí prozradí téměř vše.

Počasí většina z nás sleduje velmi bedlivě, a na jeho základě pak vytváříme plány na další dny – zda zůstaneme v teple pod dekou s kvalitní knihou, nebo zda jen v lehkém oblečení vyrazíme do přírody, užít si teplých dní.

I přes to, že se technologie neustále zlepšuje, ani tak nejsme schopni předpovídat počasí s příliš velkou spolehlivostí, to nám však nebrání v tom, abychom to zkoušeli znovu a znovu. Ke sledování vývoje dnes většinou namísto barometrů a venkovních teploměrů používáme naše chytré telefony.

V dalším díle seriálu se tedy podíváme na výběr aplikací, které nás informují o počasí. Všechny z nich nabízejí widgety, všechny informace tedy vidíte kdykoliv chcete, třeba hned na úvodní obrazovce. U všech si také vystačíte bez jakéhokoliv nakupování, u některých je však třeba zaplatit za případné odstranění reklamy. Podle našeho názoru to však není nezbytně nutné.

AccuWeather

Jedna z nejznámějších aplikací pro sledování počasí nabízí ve svém nastavení 4 různé widgety. Ty se liší jak velikostí, tak grafickým provedením a vzhledem k tomu, že nezobrazují příliš mnoho informací, jsou poměrně přehledné.

 • Hodnocení na Google Play: 4,3/5
 • Cena: zdarma, 89 Kč za odstranění reklamy

Při nastavení sledování počasí u většího města můžete využít možnosti MinuteCast, která zobrazuje objem srážek během následujících dvou hodin. U malých měst však tuto funkcionalitu využít nelze, aplikace pro ně nejspíše nemá data.

   

Více možností nabízí AccuWeather spíše pro Ameriku, přímo z aplikace si totiž můžete pustit videopředpovědi počasí s půvabnou moderátorkou, která však informuje pouze o území Spojených států. Nejspíše i to je jeden z důvodů, proč aplikace nezvládá češtinu úplně bez problémů, pochopit některé informace je tedy o malinko náročnější.

  

Předpověď lze zobrazit na několik dní dopředu, včetně reálné a pocitové teploty. Malou vadou na kráse jsou reklamy, které se však zobrazují pouze v nastavení. Jejich případné odstranění stojí 89 Kč.

Odkaz na Google Play

Meteor (+ moduly Aladin a Sněhové zpravodajství)

Meteor od českých vývojářů v sobě ukrývá spoustu nastavení, stejně tak ukazuje mnoho podrobností o počasí. Při pohledu na mapku i uvidíte, jakým směrem se koukáte, aplikace totiž pracuje i s kompasem.

 • Hodnocení na Google Play: 4,6/5
 • Cena: zdarma

   

Samotný Meteor je možné obohatit o další dva moduly, Aladin, který ukazuje předpověď počasí, a Sněhové zpravodajství, jehož funkce vyplývá již z názvu. Přepínání mezi aplikacemi je velmi jednoduché a není třeba jednu vypínat, abyste se dostali do druhé. Instalovat však tři programy namísto jednoho může být některým uživatelům nepříjemné.

  
Vlevo relativně nicneříkající widgety, vpravo sněhové zpravodajství

O počasí se z Meteoru a přidaných modulů dozvíte mnoho, co však týče widgetů, nezdály se mi příliš povedené. Těžko se z nich něco vyčte a na jejich přehlednosti by se určitě dalo ještě zapracovat.

Odkaz na Google Play

Yahoo počasí

Povedených aplikací od Yahoo! najdeme v Google Play poměrně hodně a počasí není výjimkou. Na plochu můžete umístit relativně hodně widgetů, záleží na vás, jak moc informací chcete dostávat. Na jejich pozadí se promítá obrázek nastaveného města, který se stahuje z Flickeru a příjemně oživují vzhled.

 • Hodnocení na Google Play: 4,4/5
 • Cena: zdarma

Vítanou funkcí, kterou nabízí aplikace od Yahoo! jako jediná z dnešního výběru, je možnost omezení spotřeby mobilních dat. Nastavit si můžete stahování dat pouze přes WiFi (přes mobilní data tedy k aktualizaci nikdy nedojde), případně limit 1 MB, 5 MB, 10 MB, nebo neomezeně.

   

Kromě toho si můžete nastavit i oznámení, která vás budou dvakrát denně v nastavený čas informovat o počasí. Animace jsou vkusně zpracované a plynulé a najdeme je i u informací ohledně západu slunce, tlaku a dalších.

  

V menu se nabízejí odkazy na další služby od společnosti Yahoo!, například email, do kterého se můžete ihned přepnout, je však třeba mít nainstalovanou mailovou aplikaci. Forma propagace těchto služeb je však relativně nenásilná.

Odkaz na Google Play

Weather and Clock Widget

Aplikace Weather and Clock Widget nabízí bohatá nastavení, na plochu si můžete zvolit z 15 widgetů. Nutno podotknout, že se od sebe až tak moc neliší, reálně je tedy na výběr z menšího počtu. Poté je již jen na vás, jak podrobné informace chcete sledovat.

 • Hodnocení na Google Play: 4,4/5
 • Cena: zdarma, 89 Kč za odstranění reklamy

Widgety mají hezkou grafiku a pokud zvolíte jeden z větších, můžete na něm sledovat i události z kalendáře, což mi přišlo praktické. Na některých se však informací nabízí možná až příliš.

   

Vadou na kráse je opět reklama a cena za její odstranění, která činí 89 Kč, naštěstí ji však najdeme pouze v nastavení, nikoliv na samotných widgetech. Pozor také na to, že v základu je nastavena aktualizace dat i v roamingu, pokud tedy cestujete a máte zapnutá data, mohla by vám aplikace zvýšit účet za telefon.

Odkaz na Google Play

Počasí XL Pro

Počasí XL má na Google Play poměrně dobré hodnocení i přes to, že obsahuje reklamy a za jejich odstranění zaplatíte 90 Kč.

 • Hodnocení na Google Play: 4,4/5
 • Cena: zdarma, 90 Kč za odstranění reklamy

U widgetů je také na výběr z několika možností, na jejich pozadí jsou navíc animace znázorňující aktuální počasí, pokud byste zrovna neviděli z okna.  Ty nejsou bohužel úplně plynulé a chvílemi se sekají, není to však nic, co by výrazně snižovalo komfort používání.

   

Kromě předpovědi počasí po hodinách zde naleznete i předpověď na 10 dní dopředu včetně mnoha dalších informací od úplňku, přes západ slunce, vlhkost vzduchu a další. Samotné nastavení aplikace není příliš bohaté, týká se hlavně zobrazovaných jednotek, nicméně je možné začít používat Počasí XL hned, bez důkladného štelování.

  

Odkaz na Google Play

Yr.no

Na základě doporučení vás, našich čtenářů, přidáváme aplikaci, ke které jste se velmi pozitivně vyjadřovali v diskusi pod článkem, a děkujeme i za vaše další tipy. Jedná se o skvělou aplikaci YR, kterou provozuje norský meteorologický institut a vyznačuje se hlavně svou jednoduchostí, funkcionalitou a především přesností předpovědí.

 • Hodnocení na Google Play: 4,2/5
 • Cena: zdarma

Widgety, které si můžete dát na plochu, mají dvě velikosti; menší ukazuje teploty a počasí na následujících zhruba 15 hodin, větší pak k těmto informacím přidává ještě hodiny.

    

Nastavení v aplikaci nenajdeme téměř žádné, pouze posuvník průhlednosti widgetu a přepnutí jazyka mezi angličtinou a dvěma oficiálními jazyky v Norsku – Nynorsk [nýnošk] a Bokmål [búkmól], čeština bohužel chybí. Poloha je zjištěna automaticky, ale je možné si nastavit i vámi zvolené místo. Jedná se tedy o velmi jednoduché sledování počasí, avšak velice přesné a dostačující.

Odkaz na Google Play

A jakou aplikaci pro sledování počasí používáte vy? Čím vám vyhovuje, a proč byste ji doporučili ostatním čtenářům? Podělte se s námi v diskusi.

Nepřehlédněte také předchozí díly našeho seriálu:

David Preiss

25 komentářů

 1. Inkvizitor (neregistrovaný)

  „Vadou na kráse je opět … cena.“ To je stejné, jako kdyby zaměstnavatel sdělil zaměstnanci: „Odvádíš skvělou práci, vadou na kráse je, že Ti za ni musím zaplatit.“ Demagogická představa, že vše na webu je zadarmo (jak je psáno v jednom článku v poslední Strategii, „všichni jsme hledali peníze na internetu a zjisili, že tam žádné nejsou“) – i vývojář je člověk, který tvorbě aplikace věnuje spoustu času a úsilí, musí se učit nové věci atd., tzn. proč by neměl dostat za práci zaplaceno ?

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   +1

  • Souhlas. Navíc to nebývají žádné horentní sumy.

   Ale už jsem v jedné diskuzi o W10P četl jak je ve woknech málo ap, že má borec na svém androidím mobilu 130 aplikací ze obchodu, to už se prodraží…..

 2. Mr. Arakin (neregistrovaný)

  Na opravdu presnou predpoved pocasi existuje pouze jedna odpoved – yr.no.

  Pouzivam AmberHome weather widget, ktery taha data prve z norskeho serveru. Podle Noru se ridi piloti a namornici/jachtari, coz samo o sobe vypovida o kvalite jejich predpovedi.

  • shd (neregistrovaný)

   tiez som pocul od x nezavislych ludi, ze tie data od norov su uplne najpresnejsie a pouzivaju sa hodne aj na slovensku na ukor shmu…

  • Martin (neregistrovaný)

   To uz davno neni pravda a velmi casto se seknou i o 10 stupnu, o pocasi ani nemluve.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Martine, zkus byt konkretnejsi – datum, lokalita, hodnoty. Nic takoveho jsem nikdy nezaznamenal.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Samozrejme ntevrdim, ze se nic takoveho nemuze stat, zadna predpoved neni 100procentni. Pocasi je hodne nevyzpytatelne a nekdy prijdou necekane zmeny. Pochybuji vsak, ze v tom knkretnimpriprade, ktery, jak doufam uvedes, byla jina predpoved presnejis.

  • Vindis (neregistrovaný)

   Asi záleží na každém. Dokud jsem nenarazil na Počasí XL, tak byl yr.no fajn. Ale ve vzájemném porovnání výrazně zvítězil Počasí XL. Doposud mě s přesnosti nezklamal. Sice je jasné, že někdy třeba za tři dny předpoví slunečno, a nakonec bude zataženo, jenže v tom je jeho síla, průběžně mění stav až do stavu skutečné předpovědi. Takže den předem už na hodinu přesně sdělí, že bude zataženo.

  • vindis (neregistrovaný)

   Abych uvedl jeden reálný příklad. Tehdy jsem jel na dny NATO do Mošnova. Týden před všichni hlásili deštivo. Což vypadalo bledě Tři dny většina stále hlásila deštivo, ale Počasí XL už hlásilo pod mrakem s menším deštěm. Den předem už Počasí XL hlásilo zataženou oblohu s nulovým deštěm. Zatímco jiní stále strašily deštěm. Nakonec to dopadlo tak, že bylo dokonce slunečno.

   Jde mi o to, že kdybych se neřídil podle Počasí XL, tak bych si výlet rozmyslel a myslel si, že bude deštivo. Jsem rád, že Počasí XL se nespletl a dovolil mi do Mošnova jet. Toť jedna zkušenost s Počasí XL oproti zbytku.

  • Znáte [odkaz] ? Jsou to data z Yr.no převedená do hezké češtiny a dají se nastavit jako push notifikace každé ráno :-)

  • nibiru: hezké, nechce se jim to hodit o ICS, aby se to dalo hodit do kalendáře?

 3. Spíš používám předpověď od českých vývojářů pro čechy …. IN-počasí + jejich hezký widget :-)

  yr.no – velice dobrá předpověď

  Cokoliv co má předpovědní model „Aladin“ nebrat, hrozně a hlavně často kecá.

  • Aladin je jediny pocasi co jsem si kdy nainstaloval a nikdy jsem s nim nemel problem. Predpovidal, ze bude vecer v sest prset? Vecer v sest prselo. Kdyby Aladin porad kecal, tak to nema na Play tak vysoky hodnoceni..nemyslite?

   Btw: kdo obcas jezdi na festaky, tak tohle fakt oceni..a ten meteoradar je „pure win“. Kdyz to clovek obcas skoukne, tak vi kdy „se jit schovat do stanu pro pivo, pac za chvili tady bude ten velkej mrak a bude tam narvano“. :)

  • VladaS (neregistrovaný)

   raky používám IN-počasí nechápu proč v tomto výběru chybí, je dost přesné , protože nepoužívá nějaký centrální údaj, ale bere data z místních meteostanic v lokalitě ve které se zrovna nacházíte

 4. Protoze ruzne aplikace na predpoved pocasi kvuli praci pouzivam dnes a denne, nechapu, proc se autor nezameril na co nejpresnejsi predpoved. Zadne accuweathery by tam pak byt nemohly. Jedine cim se da dlouhodobe dopredu ridit je yr.no a kratkodobe Meteoradar a jeho Aladin. Obcas to sice neco neukaze, ale vetsinou to je neco, co nestoji za rec.

 5. Proč to jsou všechno takové omalovánky? Od Androidu mě neodrazuje špatná pověst (povětšinou jsou to kecy), ale ty omalovánky pro děti.

  Lubiczech já znám několik lidí, kteří naopak tvrdí, že je Aladin přesný a to jak v aplikaci na Androidu, tak na webu.

  Já používám bing a zatím jsem nezaznamenal chybu, maximálně se sekl o nějakou hodinku v začátku deště.

 6. tomas (neregistrovaný)

  Ja pouzivam na iOS Morecast. Velmi pekne spracovane, vela grafov a hlavne celkom presne..

 7. petras (neregistrovaný)

  Též používám meteoradar+aladin. A samosebou yr.no mají dokonce aj widget takže si to můžete plácnout na display. Někde jsem četl,že mají 95% úspěšnost v předpovědi počasí a mají tam kdejakou zapadlou vísku a dokonce na jednom webu byl článek kde se psal,že jsou Češi 3 co se týče v počtu přístupů na tenhle web což o lecčems svědčí. Jediné co mě mrzí,že i přesto nenašli odvahu a neimplementovali Češtinu do nepodporovaných jazyků. Mno akorát ten widget je trošku takovej spartánskej. Žádný animace atd. Prostě jen předpověď počasí nic víc. A to stačí.

  • yuri609 (neregistrovaný)

   Ja myslím, že přeložit stringy do takové aplikace nebude až tak náročné. Zkusím se vývojáři ozvat a yr.no appku mu do cz přeložit.

  • petras (neregistrovaný)

   No to by to bylo nesmírně vděčno hromada Čechů. :D

 8. Rox (neregistrovaný)

  Ta nejlepsi aplikace na pocasi chybi..je to Eweather HD. Pro nekoho mozna az moc informaci,ale je velice presna pouziva data z nejvetsi finske metoe spolecnosti FORECA a z US weather provider pro ameriku. Kompletne v cz, mnoho vidgetu, maximalni prizpusobeni vzhledu, atd..Jestli chcete to nejlepsi nemate jinou volbu…

 9. Bob (neregistrovaný)

  Aplikací kolem počasí jsem zkoušel celkem dost, v poslední době (cca rok) mi nejvíc sedí Weather Underground [odkaz] – líbí se mi, že sbírá data i z amatérských meteostanic a čas od času se zeptá, jestli aktuální počasí v aplikaci odpovídá tomu za oknem, což má taky vliv na přesnost informací.

 10. Yahoo weather – přesné tak akorát aby to postačilo a hlavně krásně designově zpracované.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).