Jak na Pixelu 3 XL schovat obří výřez displeje? Je to složitější, ale jde to (návod)

Dominantním prvkem smartphonu Google Pixel 3 XL, který byl představen tento týden, je nezvykle vysoký výřez v horní části displeje. Jeho přítomnost může být pro mnohé trnem v oku, a tak se nabízí otázka, zda je možné jej softwarově schovat podobně, jako to jde u telefonů jiných značek.

Google Pixel 3 XL má skutečně velký výřez
Google Pixel 3 XL má skutečně velký výřez

Pixel 3 XL a skrytí výřezu v displeji

Softwarové schovávání výřezu řeší u konkurenčních telefonů vlastní firmware, v nastavení u Pixelu 3 XL tuto položku nenajdete. Existuje však jiná cesta, jak kýženého výsledku docílit, a to přes vývojářské nástroje. Jak se k nim proklikat?

 1. Otevřete nastavení
 2. V dolní části nastavení otevřete položku Systém

 1. Dole klepněte na položku Informace o telefonu
 2. Sedmkrát za sebou klepněte na nabídku Číslo sestavení

 1. Tímto krokem se z vás stává vývojář
 2. Nyní je možné vrátit se do Nastavení a ve vyhledávacím řádku najít slovo Notch (český překlad zatím neznáme)
 3. Ve výsledku se objeví položka Display cutout
 4. V jejím otevření pak bude možné zvolit schování

Softwarové zarovnání výřezu u Pixelu 3 XL funguje mírně odlišně než u konkurence; „ouška“ po jeho stranách zůstanou prázdná, hodiny a stavové ikonky se přesunou do standardního řádku níž.

Takto vypadá Pixel 3 XL s deaktivovaným výřezem
Takto vypadá Pixel 3 XL s deaktivovaným výřezem

Vzhledem k výšce výřezu tak získáte poměrně široký rámeček nad displejem se zaoblenými rohy, který ale nebude tolik bít do očí. Díky použitému OLED panelu bude navíc přechod mezi výřezem a jeho softwarovým zarovnáním takřka nepoznatelný.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

22 komentářů

 1. ROX (neregistrovaný)

  No spíš by mě zajímalo kdy a za kolik dorazí do Česka. A kdy by se měl Google rozšířit do dalších zemí. Marně jsem doufal, že se distribuce rozšíří o další země.

 2. tymto krokom sa z mojho 6,3-palcoveho mobilu regulerne stava cca 6-palcovy?

 3. J.B. (neregistrovaný)

  Ještě menší.
  -0,3″ je to u iPhonů, tady je to ještě o něco víc.

 4. Carda (neregistrovaný)

  No ale aspoň mají vyřešen problém s tím že ty ikonky v tom tmavém nezůstávají ale přesunou se do SW lišty pod výřez což ostatní neumí.

 5. pet (neregistrovaný)

  jsem asi blazen, ale pisete jak schovat obri vyrez! vysledek ale neni schovany vyrez, ale obetovani i toho zbytku displeje!

  schovat vyrez preci = dat pryc ten reproduktor a dalsi senzory a displej protahnout az normalne nahoru a to by asi tezko slo :-))

  vyrezem se nerozumi preci ty dva zarezy poddel reproduktoru, ale naopak ten zarez do displeje kvuli reproduktoru kvuli kteremu nejde displej pouzivat az nahoru i v prostredku

  • Strogow (neregistrovaný)

   Dá se tomu rozumět i tak, že ten výřez se schová do rámečku který tím začernáním vznikne.

 6. pet (neregistrovaný)

  to je jako si dobrovolne useknot nohu abych mel kazdou jinou a pak nosit nahrazku :-)) to je stejna kravina jako resit schovani vyrezu tim ze si z displeje uberu i ten zbytek..

 7. pet (neregistrovaný)

  to je jako si dobrovolne useknout nohu abych mel kazdou jinou a pak nosit umelou :-)) to je stejna kravina jako resit schovani vyrezu tim ze si z displeje uberu i ten zbytek..

 8. pet (neregistrovaný)

  to je jako si dobrovolne useknot nohu abych mel kazdou jinou a pak nosit nahrazku :-)) to je stejna kravina jako resit schovani vyrezu tim ze si z displeje uberu i ten zbytek..

 9. Mishack (neregistrovaný)

  No, to teda nic moc. Myslel jsem, ze se proste jen ten horejsek zabarvi do cerna. Takhle je to opravdu na pikacu. Snad to bude nejak lepe vyresene pozdeji.

  (Mimochodem, jak se tady ma clovek prihlasit do komentaru? Registrovany jsem, ale prihlaseni mi nefacha. Nebo tomu nerozumim.)

 10. Michal (neregistrovaný)

  Buď je to někomu tak odporný a koupí si telefon bez výřezu a nebo to nevadí a není potřeba ho schovávat.

 11. shepii (neregistrovaný)

  „Notch (český překlad zatím neznáme)“ Ale známe – výřez.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *