Domů » Bleskovky » Pixel 3 má displej od LG, Pixel 3 XL od Samsungu. A jsou velmi povedené

Pixel 3 má displej od LG, Pixel 3 XL od Samsungu. A jsou velmi povedené

Nedávno představené smartphony Pixel 3 a 3 XL si Google patrně vyrábí sám s pomocí nově nabytých sil od HTC. Oba telefony sdílí prakticky veškerou hardwarovou výbavu, liší se prakticky pouze ve velikosti displeje. Redaktoři serveru iFixit oba telefony rozebrali a zjistili, že displeje Pixelu 3 a 3 XL pochází od jiných výrobců.

Displej Pixelu 3 XL patří mezi elitu

Menší Pixel 3 dostal displej od LG, zatímco větší Pixel 3 XL má panel od Samsungu. V obou případech by měla být kvalita na vysoké úrovni, což ostatně dokazuje i nedávno zveřejněný test DisplayMate, z něhož si zobrazovač Pixelu 3 XL odnesl hodnocení A+. Tím se dostal do elitní skupiny, kterou tvoří Samsung Galaxy Note9 a Apple iPhone Xs. Panel Pixelu 3 XL oslnil redaktory prakticky ve všech kategoriích, zejména pak v přesnosti barev, nízké odrazivosti obrazovky či minimální degradaci obrazu při náklonu. Slabší je pouze maximální jas, který dosahuje 424 nitů, přitom Galaxy Note9 se umí dostat nad 700 nitů.

Galaxy Note 9 má podle DisplayMate nejlepší obrazovku, která kdy byla vyrobena

Výměna displeje je obtížná

Jak ovšem zjistili redaktoři iFixit, výměna displeje není u obou Pixelů jednoduchou činností a vyžaduje rozebrání celého telefonu, který drží pohromadě šrouby Torx T3 a spousta lepidla.

Google Pixel 3 Teardown!

Kvůli němu není rozborka jednoduchou záležitostí, a tak si oba Pixely vysloužili skóre opravitelnosti 4 z 10.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments