Domů » Články » Piškvorky, Cat Notes a Spanking Meter: Představení tria českých aplikací pro Android

Piškvorky, Cat Notes a Spanking Meter: Představení tria českých aplikací pro Android

V dnešním článku si představíme tři aplikace pro telefony s Androidem, za kterými stojí mladí vývojáři ze studia Kreatur.

České vývojárské studio Kreatur založili dva studenti Jiří Kratochvíl a Petr Urban. Jako cíl si zvolili: „Vytvářet hezké a dobře ovladatelné aplikace, které přináší do světa něco nového“. My se v dnešním článku podíváme na zoubek jejich třem aplikacím pro chytré telefony s operačním systémem Android.

Piškvorky 

Piškvorky jsou známá desková hra, kterou není třeba představovat. Tyto piškvorky jsou zajímavé zejména „lidskou umělou inteligencí“ a statistikami s Elo ratingem (hodnocení výkonnosti hráče). Netradiční je ovládání aplikace – když chcete umístit kámen, tak se hrací plocha pvním klikem na obrazovku přiblíží a až druhým klikem se kámen položí, pak se plocha automaticky oddálí. Při přemýšlení tak vidíte stále celou hrací plochu.

 

Můžete hrát jednak s jednou ze tří umělých inteligencí nebo s vaším kamarádem. Jen je škoda, že vývojáři do hry neintegrovali také podporu pro online multiplayer, hra by pak byla ještě mnohem zábavnější. Každý hráč má svůj profil, každý z těchto profilů má pak své Elo a statistiky. Za Elo určité výše se přidělují výkonnostní úrovně, což motivuje člověka hrát dále. Zapracovat by však chtělo na grafické stránce, která oproti hratelnosti mírně pokulhává, ale alespoň mají autoři do dalších verzí co vylepšovat.

- 

Cat Notes: Vylepšený poznámkový blok           

Cat Notes je zajímavý poznámkový blok, který vyniká hlavně svým netradičním pojetím celého uživatelského prostředí. Největší výhodou tohoto poznámkového bloku je rychlé zadávání a procházení poznámek. Po spuštění se objeví obrazovka s textovým polem a sadou kategorizačních ikon; ty slouží jednak pro ukládání jednak pro třídění poznámek. Pro přidání poznámky stačí napsat text do horního textového pole text a kliknout na jedno z tlačítek reprezentujících kategorie.

 

Ke každé poznámce je možné přidat datum startu a datum konce. Když poznámka časově vyexpiruje, zobrazí se v notifikační liště telefonu. Cat Notes rovněž obsahují kalendář a widget na hlavní obrazovku.

- 

Spanking Meter 

Spanking Meter je aplikace myšlená spíše jako vtip pro pobavení mezi přáteli. Cílem je plácnout dívku telefonem po jejím pozadí. Spanking Meter vám pak dle síly rány spočítá vaše skóre, které si pak můžete uložit spolu se jménem dívky.

 

I třetí aplikace by si zasloužila lepší grafiku a také výraznější optimalizaci.Občas se totiž při „plácání“ stane, že aplikace na zásah nereaguje. 

-          

Vývojáři ze studia Kreatur mají plné hlavy nápadů na další aplikace a na SmartManii mladé a začínající vývojáře vždy rádi podpoříme, proto jsme už teď zvědaví na jejich další počiny. Za nejzajímavější považujeme jejich vylepšený poznámkový blok, zabavily nás i piškovrky. Na chuť jsme příliš nepřišli pouze třetí jmenované aplikaci, ale i ta si své uplatnění určitě najde. Pokud je chcete podpořit v dalším vývoji, vyzkoušejte jejich aplikace a nezapomeňte je ohodnotit na Google Play.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

2 komentářů

  1. ali (neregistrovaný)

    ten spanking meter vobec nefunguje, manzelka si ho napriek tomu velmi pochvaluje

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).