Domů » Bleskovky » Picasa odchází do důchodu, nahradí ji Fotky Google

Picasa odchází do důchodu, nahradí ji Fotky Google

Google loni na konferenci I/O představil službu Fotky, která uživateli nabízí neomezený prostor pro ukládání fotografií a její součástí jsou i šikovné aplikace pro snadné třídění fotek a vyhledávání v nich. Bylo jen otázkou času, kdy Google oznámí konec podpory pro podobně zaměřenou službu Picasa, kterou v roce 2004 koupil.

Picasa-features

Odchod do důchodu bude mít Picasa postupný, 15. března bude ukončena podpora desktopové aplikace, 1. května pak skončí služba Picasa Web Albums. Uživatelé, jenž mají na tomto místě nahrány svoje obrázkové galerie budou mít dvě možnosti – přejít na Fotky Google, kde budou všechny jejich galerie uchovány; nebo používat novou verzi webu Picasa, kterou Google vytvoří pouze pro prohlížení a stahování starých alb bez možnosti vytvářet nová. Postupně dojde i k omezování vybraných API, které se na Picasu váží.

fotky google

Náhradní službu Fotky Google si můžete stáhnout pro platformy Windows, OS X, Android a iOS z těchto stránek.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments