Domů » Bleskovky » Pebble Time Round oficiálně: Hodinky s kulatým e-ink displejem nabijete na celý den za 15 minut

Pebble Time Round oficiálně: Hodinky s kulatým e-ink displejem nabijete na celý den za 15 minut

Společnost Pebble není v oblasti nositelné elektroniky žádným nováčkem, ale ostříleným matadorem. Její hodinky sice nemají tak široké funkce a možnosti přizpůsobení jako konkurence, hlavním trumfem Pebble však byla odjakživa výdrž čítající i celý týden bez nabití. Té výrobce dosahuje především použitím energeticky úsporného e-ink displeje, který si bere energii pouze při překreslování informací.

  

Na elektronický inkoust vsází i nový model Pebble Time Round, který se pyšní, jak již název napovídá, kulatým displejem. Displej dokáže zobrazit 64 barev a díky jeho podsvícení nepřijdete o důležité informace ani po soumraku. Kryje jej odolné 2,5D sklo Gorilla Glass a obklopuje poměrně široká luneta s vyznačením čtvrthodin. Hodinky mají kompaktní rozměry – 38,5 × 38,5 × 7,5 mm, a nízkou hmotnost 28 gramů, i přesto, že rám a okraje jsou vyrobeny z nerezové oceli.

    

Tyto nízké hodnoty se zřejmě podepsaly na velikosti baterie, která dá hodinkám „pouze“ dva dny života bez nabití, obdélníkové Pebble Time přitom vydrží celý týden. Naštěstí je možné novinku dobít za 15 minut na celý jeden den provozu. Nabíjení obstarává magnetický port, který lze zastrčit do klasického USB. Hodinky jsou dodávány s koženým páskem, který lze vyměnit za vlastní s šířkou 14 nebo 20 mm.

  

Vnitřní hardwarovou výbavu Pebble tají, stejně tak neznáme senzorovou výbavu, výrobce však slibuje schopnost měřit kroky, denní aktivitu a spánek. Hodinky dále zvládnou zobrazovat notifikace ze spárovaného zařízení, přičemž díky vestavěnému mikrofonu lze diktovat odpovědi na příchozí zprávy. Na ty upozorní vibrační motorek, který lze využít i na buzení.

Meet the Lightest & Thinnest Smartwatch: Pebble Time Round

Pebble Time Round jde spárovat s iOS 8, Androidem 4.3 a vyššími verzemi těchto systémů. Z obchodu Pebble lze stahovat nové ciferníky i aplikace, ovládání zajišťuje čtveřice tlačítek po obvodu hodinek. Díky stupni krytí IPx7 je možné hodinky ponořit do hloubky 1 metr po dobu 30 minut. 

      

Pebble Watch budou k dispozici v listopadu v pěti barevných variantách za cenu 249 dolarů (6 100 korun bez DPH), ti kdo přispěli na KickStarteru na předchozí model Pebble Time Steel si od ceny mohou 50 dolarů odečíst. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Takže výhoda Peeble – vyššia výdrž je tam tam a to už si radšej kúpi človek normálne smartwatch

    • jak kdo kolego, někdo nepotřebuje hodinky přebitý funkcema, ale aby byly třeba normálně vidět na slunku :) Pebble stále má svoje výhody a hlavně 3 aktuální modely hodinek v portfoliu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).