Sledujte nás na YouTube

Parrot Asteroid: Chytrá jednotka do automobilu s Androidem

Společnost Parrot je známa především jako výrobce bezdrátového příslušenství pro mobilní telefony. Už brzy se v nabídce objeví i speciální jednotka do automobilu.

Zařízení ponese název Asteroid a bude disponovat 3,2″ TFT displejem (nedotykový, 262k barev), čtyřmi USB porty, audio jackem a samozřejmě upravenou verzí operačního systému Android. Půjde o multifuknční jednotku, která bude dostupná od října letošního roku za cenu 349 USD (cca 5 800 Kč). Parrot Asteroid nabídne spousty zajímavých funkcí včetně geolokace, správy kontaktů, přehrávání multimédií, předpověďi počasí a dokonce bude možné rozšířit jednotku o další služby díky podpoře aplikací třetích stran. Zajímavě zní také funkce TextFriendly, skrze kterou půjde číst a vytvářet e-maily nebo textové zprávy za pomoci hlasového ovládání; tím odpadne nebezpečná manipulace s mobilním telefonem během jízdy. Asteroid také umožní uživatelům poslouchat hudbu z různých zdrojů jako je například USB disk, iPhone/iPod, různé MP3 přehrávače a samozřejmě také z SD karty. Spárování s mobilním telefonem proběhne skrze technologii Bluetooth (2.1), přes kterou bude možné sdílet i datové připojení. Díky unifikovanému rozměru 1DIN lze předpokládat bezproblémovou instalaci do většiny dnešních automobilů.

- - -

Společnost Parrot nabízí celou řadu inovativních produktů, všichni jistě budete znát bezdrátově ovládanou kvadrokoptéru AR.Drone, kterou jsme na konci minulého roku testovali. Je velice příjemné sledovat, jak si operační systém Android pomalu a jistě nachází cestu i do jiných segmentů, než jsou smartphony a tablety. Na webu Parrotu naleznete podrobnou specifikaci zařízení a výrobce zde dokonce poskytuje ke stažení zdrojové kódy upraveného systému. Zda se tato multifunkční jednotka bude oficiálně prodávat i v České republice, zatím nevíme, ale pokud by cena nebyla přemrštěná, určitě by o ni byl zájem, co říkáte?

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

8 komentářů

 1. yxyxyx (neregistrovaný)

  Vypadá velice zajímavě.. Jestli bude opravdu stát do 6ti tisíc, tak to není tak hrozná cena :-) Ještě by mě zajímalo, zda by tam šla nahrát navigace – taky bude asi hodně záležet, jestli zařízení dostane nějakou neoficiální podporu vývojářů jako například XDA, ti by teprve dokázali využít potenciál androidu. A spojování s telefoními funkcemi a sdílení internetového připojení se mi také zamlouvají. Ještě aby byla podpora českého hlasu(i kdyby zapomoci aplikací třetích stran).

  Bylo by velice pohodlné mít takové all-in-one zařízení :) (Navigace?)-internet-rádio-mp3-handsfree

 2. yxyxyx (neregistrovaný)

  Aha tak vidím, že navigaci to umí, takže perfektní… Ještě jak to bude fungovat v zahraničí bez připojení k internetu :))

 3. Slim84 (neregistrovaný)

  jen nechapu ze kdyz to ma android proc k tomu cpou made for iPod and iPhone

 4. weth (neregistrovaný)

  Slim84: asi proto, ze to jde spárovat s iZařízeníma?

 5. Encore1106 (neregistrovaný)

  Jako navigace bude hodně nepohodlné umístění displeje, dokonce i nebezpečné. Nevím, jak to chce výrobce řešit. Hlasové navigování tak dokonalé není.. Hodila by se externí zobrazovací jednotka (displej + příjmač + baterka). Jinak zajímavé řešení :)

 6. tomas_2002 (neregistrovaný)

  Encore1106: A na to jsi přišel jak ? Podívej se kde má rádio třeba VW Transporter ( zrovna pro tento dodávkový vůz je takové zařízení s navigací a handsfree k nezaplacení ).

 7. eugi (neregistrovaný)

  Mne osobne se taky nelibi navigace, kde musim ocima daleko uhybat od deni pred sebou. Daleko bezpecnejsi mi prijde mit displej navigace tak, aby pri koukani na nej mel ridic v zornem poli vyhled na silnici.

 8. tonda (neregistrovaný)

  Čau nechápu odkud to bere data? Jestli po spárování s mobilem, nebo to má slot na simku z datovým tarifem? Jde mi o to jestli by se to dalo použít i pro geolokaci vozidla po odejmutí čelního panelu? Druhá věc je škoda, že to nemá jeden USB port vepředu a je teda nutné někde vyvádět kabely, jestli jsem to z videa dobře pochopil.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *