Domů » Bleskovky » Panasonic Lumix CM1 s Androidem: Trochu telefon, trochu fotoaparát

Panasonic Lumix CM1 s Androidem: Trochu telefon, trochu fotoaparát

Na veletrhu CES ukázal Panasonic kombinaci fotoaparátu a telefonu v podobě zařízení s označením Lumix CM1. Přístroj byl představen již v září na veletrhu Photokina, od té doby o něm ovšem nebylo příliš slyšet. Koncept nápadně připomíná některé pokusy Samsungu, z nichž posledním byl model Galaxy K Zoom (recenze). Z jedné strany se jedná o vcelku běžný smartphone s operačním systémem Android 4.4 KitKat, který je přítomen v prakticky čisté podobě. Nabídne 4,7palcovou obrazovku s Full HD rozlišením, čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 801 doplněný o 2GB operační paměť a 2600mAh baterii. Nejedná se tak o špičku na trhu, specifikace jsou to ale vcelku solidní.

 

To skutečně důležité však naleznete až po otočení 204 gramů těžkého těla na druhou stranu. Zde je totiž umístěn 20,1Mpx fotoaparát s objektivem Leica se světelností f/2.8, ohniskovou vzdáleností 28 mm a senzorem o velikosti jeden palec, což je hodnota výrazně vyšší, než u běžných smartphonů. Snímač tak dokáže zachytit více světla, což má za následek větší hloubku ostrosti a lepší výkon za zhoršených světelných podmínek.

 

Výše uvedenému odpovídá i softwarová stránka věci. K dispozici je plně manuální režim, jenž umožní nastavit si libovolnou clonu, expoziční čas a citlivost ISO. Snímky lze ukládat v bezztrátovém formátu RAW, díky čemuž je možné pustit se posléze i do pokročilejších úprav. Možnosti nastavení jsou vskutku široké a nezadají si ani s běžnými fotoaparáty. Panasonic CM1 by měl být k sehnání i ve vybraných evropských zemích, s dostupností v České republice ovšem nepočítáme. Cena navíc rozhodně nebude nízká, pohybovat se totiž bude okolo devíti set eur (cca 25 000 Kč).

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.
Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments