OxygenOS pro OnePlus One je hotov, slíbené datum vypuštění ale kvůli certifikaci nestíhá

Téměř čistý Android 5.0 Lollipop pro telefon OnePlus One měl být pod jménem OxygenOS uvolněn včera, nakonec k tomu však nedošlo. Na rozdíl od předchozích odkladů však tuto situaci nezapříčiňuje výrobce telefonu, který má již práce na novém systému hotové, ale samotný Google.

   

Tato nepříjemnost byla s omluvou uvedena na oficiálním diskuzním fóru OnePlus s tím, že systém OxygenOS je hotov a na telefonech zaměstnanců společnosti běží bez problémů, musí však počkat na potřebnou certifikaci od Google. Ta má přinést jistotu, že systém poběží ve všech podporovaných světových jazycích a bude možné jej v budoucnu updatovat skrze OTA. Vypuštění by však nemělo trvat příliš dlouho.

  

Kromě toho uživatelé OnePlus One dostanou možnost nainstalovat si Lollipop v podobě nové verze CyanogenModu 12, na jeho vydání však nemá OnePlus žádný vliv. Stejně jako v případě OxygenOS nemá být podle vyjádření na fóru OnePlus čekání příliš dlouhé. CyanogenMod 12 bude možná poslední verzí, která bude vybavena službami Google, v uplynulém týdnu Cyanogen získal od investorů 80 milionů dolarů, jenž poslouží k vývoji nového nezávislého systému. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. Pacikx (neregistrovaný)

    By mně zajímalo, čím v CM nahradí Google Play…

    • skejpa (neregistrovaný)

      To by zajímalo víc lidí. Podle mě je to nenahraditelné a budou to do toho instalovat dodatečně načerno…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *