Domů » Bleskovky » Ostatní výrobci by se měli učit: iOS 10 pohání po necelém měsíci 54 % jablečných zařízení

Ostatní výrobci by se měli učit: iOS 10 pohání po necelém měsíci 54 % jablečných zařízení

V rychlosti adopce nových verzí systému je Apple nedostižný. Zatímco loňský Android 6.0 Marsmallow nasbíral za necelý rok ve světě zeleného robota podíl 18,7 procent, nejnovější iOS ve verzi 10 již podle oficiálních dat Apple pohání 54 procent jablečných zařízení; a to je na trhu teprve necelý měsíc.

ios-10-adoption-rate-1

Aktuální podíl iOS 10 činí 54 procent, 38 procent připadá na vrub předchozí verze iOS 9 a zbytek jablečných zařízení pak pohání starší verze. Zajímavé je, že zatímco Apple přisuzuje iOS 10 mírně nadpoloviční podíl, analytické společnosti Fiksu a Mixpanel se shodli na 66 procentech. V rychlosti adopce tak stále vítězí iOS 9, který loni nasbíral 50 procent již za tři dny (více informací).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

24 komentářů

 1. Tak logicky, protože potřebují co nejrychleji „zpomalit“ předchozí řadu/y, aby šla na odbyt „sedmičková“ řada.

  • Ta tvá logika, ano zčásti máš pravdu, některé opravdu staré zařízení to zpomalí i když osekani funkce že pak lidí řádění koupí nové, to se celkem ví, zda je to záměr nebo jen snaha všem po 2-3roky nebo kolik dát nejnovější os, za ezpeceny a s Funkcemi ví asi jen v Apple, já to vidím 50/50 ale desítka běhá dobře i na pětce, ze ty to nevíš je čistě tvůj problém, takže klasický frolis a zasiras diskuze nuc víc nic míň, závist je opravdu oškliva věc, pluves po konkurenci protože je prostě lepší.

   • Kdyby byla konkurence tak dobrá, už ji mám dávno doma.Mám rád to nejlepší a nejen v telefonech.Cenu neresim téměř u niceho.

   • No budeš se muset smířit s tím, že se to stále opakuje ať jde o cokoliv, nejlepší většinou nikdy nevyhraje, není tak průbojný, vyhraje ten horší tak to prostě je.
    Já peníze třeba resim i když nijak extra, do věci o které vím přesně k čemu ji budu pouzivat třeba rok či dva nevrazim ttictrvrtinu příjmů takový blázen nejsem, mám kspku jiné priority

   • Naštěstí a to opravdu naštěstí se kvalita neřídí tím, co náš mistr používá. To bychom totiž už všichni dávno byli zpátky na stromech. Někdo taky jezdí s Favoritem, protože nic lepšího nebylo vymyšleno. Pravda je taková, že jsou to buď sběratelé archaických kousků nebo nemajetní.

   • LOL, htcjirka zázračně zbohatnul :D

   • Htcjirka: Jedno mi Jirko vysvětlete. Vy nemáte celý den nic jiného na práci než diskutovat na internetu? Kamkoliv se vrtnu tak diskutujete. Pod články, v diskusních fórech o všem možném. Nebylo by lepší se věnovat své práci, rodině, koníčkům? Třeba byste pak nebyl tak zapšklý a víc si užil života v pozitivním duchu, co Vy na to?

  • Divne, ze mi na iPhone 5 (nejstarsi podporovany iPhone pro iOS10) jede naprosto plynule … asi neco spatne ?

  • htcjirka: myslis tak, jak to udelal MS s lumiema ? Ja myslim, ze Apple uz dostal pres prsty a uz to nebude opakovat. MS samozrejme taky ne, protoze uz nema na cem :-D.

 2. Pochybuji, že by „loňský Android 6.0 Marsmallow nasbíral za necelý rok ve světě zeleného robota podíl 18,7 procent“ na zařízeních Nexus… srovnávejte srovnatelné…

  iPhone vs Nexus/Pixel

 3. =vložte další nářky=

 4. Ok porovnavame cca 10 telefonov od jedneho vyrobcu vs 10000 od 100 vyrobcov a aj to som asi dal malo :)

 5. 67% opravte si to.

 6. Nelze začít s počítáním od doby, kdy Google vydá nový Android, lze pouze počítat každého výrobce zvlášť, až novou verzi sám vydá.

 7. Podobný přístup (aktualizace po dobu života zařízení) sliboval Google u řady Nexus.
  A nějak se to nepovedlo…
  Googlu už nevěřím.

  • O tom nic nevím. Naopak bylo dost lidí v diskusích překvapeno, když jsem hodil URL do Google podmínek, kde bylo jasně uvedeno 18 měsíců.

  • Jak nepovedlo, nexusy byly aktualizovány vždy po dobu přibližně dvou let, teď naposledy dva roky starý nexus od Motoroly, některý ještě o kus déle, třeba nexus 10.

  • Google nikdy nesliboval aktualizace po celou dobu zivota. V soucasnoti to je 2 roky nova verze androidu a 3 roky bezpecnostni fixy. Predtim mel oficialne 18 mesicu, jak psal uni, ackoli ve skutecnosti (temer)vzdy bylo min 2roky.

  • Karle, tak tos nejak spatne pochopil.

  • Nexus 4 mel aktualni verzi OS 3 roky od vydani (Android 4.2 – 5.1.1), Nexus 5 to same (Android 4.4 – 6.0.1), Nexus 10 to same (Android 4.2 – 5.1.1), bezpecnostni updaty na Nexus 10 chodily do jara letosniho roku, na Nexus 5 chodi stale, posledni je update rijen 2016. To mi neprijde podpora k zahozeni, kdyz si vezmu, ze updaty nejsou funkcne osekane.

   • Presne tak. Nexus 7 2013 zacinal s A 4.3, dostal 6.0.1 a zatim chodi i bezpecnostni updaty – zatim posledni z rijna.

 8. Článek jak z iDNESu :-( Už jen ten nadpis je TOTÁLNÍ blbost (pro lidi, kteří této problematice ROZUMÍ).

  • Svatá pravda. A pro ty co tomu nerozumí je to stejně jedno. I oni časem pochopí, že Apple funguje jen na základě restrikcí a nedává velký prostor pro uživatele. Sám jsem uživatelem už více jak 8 let, protože má rád linux a IOS je v základu předělaný Debian, ale další iPad anebo iPhone už dobudoucna neplánuji.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).