Domů » Bleskovky » Osmo: Interaktivní herní a výukové příslušenství pro iPad, které osloví zejména děti

Osmo: Interaktivní herní a výukové příslušenství pro iPad, které osloví zejména děti

Moderní rodičové mají v současné době před sebou nelehký úkol, a to najít pro své ratolesti ideální kompromis mezi standardními hračkami a moderními technologiemi. Nová generace, vyrůstající v prostředí zaplaveném chytrými telefony a tablety, tíhne spíše k druhé variantě, proto je zapotřebí rozvíjet jejich schopnosti i na hmatatelných objektech a nikoliv pouze na plochém displeji. Zajímavý průnik obou světů představila společnost Osmo. 

Osmo. Play Beyond the Screen.

Její řešení spočívá ve snímání reálných dodávaných objektů, které představují geometrické tvary hlavolamu Tangram, čtverce s písmeny abecedy nebo fixem nakreslené objekty na papír, kamerou iPadu. Snímání je realizováno pomocí přední kamery tabletu a zrcátka ukrytého v příslušenství, které se umístí na horní hranu tabletu, ten se zakotví do dodávané dokovací stanice.

 

O softwarovou stránku věci se postarají připravené aplikace, které umí s výše zmíněnými objekty pracovat. Aplikace Tangram dokáže vyhodnocovat postavené obrazce ze stejnojmenného hlavolamu, aplikace Words rozpoznává čtverce s písmeny a Newton vyhodnocuje nakreslené objekty, přičemž pomocí vhodně zakreslených čar lze například směrovat padající kuličky na potřebné místo.

    

Dá se předpokládat, že další interaktivní aplikace a doplňky pro Osmo budou vznikat, ať už od samotného výrobce nebo od vývojářů třetích stran, možnosti jsou široké. Dokovací stanice a zrcátko podporuje tablety iPad od druhé generace a to včetně iPadu Mini a Air. Osmo lze nyní předobjednat za cenu 49 USD (asi 1 000 Kč bez DPH + poštovné), tato cena platí do 22. června, po té bude Osmo prodáváno za 99 USD (asi 2 000 Kč bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. krasa… hned som to aj objednal pre mojich sarkanov :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).