Osmo: Interaktivní herní a výukové příslušenství pro iPad, které osloví zejména děti

Moderní rodičové mají v současné době před sebou nelehký úkol, a to najít pro své ratolesti ideální kompromis mezi standardními hračkami a moderními technologiemi. Nová generace, vyrůstající v prostředí zaplaveném chytrými telefony a tablety, tíhne spíše k druhé variantě, proto je zapotřebí rozvíjet jejich schopnosti i na hmatatelných objektech a nikoliv pouze na plochém displeji. Zajímavý průnik obou světů představila společnost Osmo. 

Její řešení spočívá ve snímání reálných dodávaných objektů, které představují geometrické tvary hlavolamu Tangram, čtverce s písmeny abecedy nebo fixem nakreslené objekty na papír, kamerou iPadu. Snímání je realizováno pomocí přední kamery tabletu a zrcátka ukrytého v příslušenství, které se umístí na horní hranu tabletu, ten se zakotví do dodávané dokovací stanice.

 

O softwarovou stránku věci se postarají připravené aplikace, které umí s výše zmíněnými objekty pracovat. Aplikace Tangram dokáže vyhodnocovat postavené obrazce ze stejnojmenného hlavolamu, aplikace Words rozpoznává čtverce s písmeny a Newton vyhodnocuje nakreslené objekty, přičemž pomocí vhodně zakreslených čar lze například směrovat padající kuličky na potřebné místo.

    

Dá se předpokládat, že další interaktivní aplikace a doplňky pro Osmo budou vznikat, ať už od samotného výrobce nebo od vývojářů třetích stran, možnosti jsou široké. Dokovací stanice a zrcátko podporuje tablety iPad od druhé generace a to včetně iPadu Mini a Air. Osmo lze nyní předobjednat za cenu 49 USD (asi 1 000 Kč bez DPH + poštovné), tato cena platí do 22. června, po té bude Osmo prodáváno za 99 USD (asi 2 000 Kč bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. amentma (neregistrovaný)

    krasa… hned som to aj objednal pre mojich sarkanov :)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *