Domů » Bleskovky » Osamostatní Huawei značku Honor, aby ji ubránil před americkými sankcemi?

Osamostatní Huawei značku Honor, aby ji ubránil před americkými sankcemi?

V tomto týdnu uznávaný informátor Ming-Chi Kuo přišel s překvapivou informací – společnost Huawei prý přemýšlí nad úplným osamostatněním značky Honor, aby se jí netýkaly sankce uvalené americkým ministerstvem obchodu. Se společností Huawei a s jejími dceřinými firmami nesmí obchodovat žádné americké společnosti, pokud však mezi Huawei a Honorem došlo ke zpřetrhání vazeb, mohl by Honor ve světě smartphonů teoreticky fungovat dál.

honor

Analytik Ming-Chi Kuo se pyšní velmi přesnými predikcemi z tábora Apple, ovšem v tomto případě se může mýlit. Na čínské mikroblogovací síti Weibo se totiž pod jeho původní zprávou objevily komentáře zaměstnanců Huawei, kteří tyto domněnky vyvracejí. Otázkou je, která ze stran má lepší informace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Huawei nebude prodávat svojí dceřinou společnost Honor!

    “ Během několika hodin, kdy Ming-Chi Kuo vydal toto prohlášení se zvrhla ve společnosti vlna nevole a Huawei vydalo krátké prohlášení, že společnost Huawei nemá a ani neměla prodávat svojí dceřinou společnost Honor.

    Situace se zdá být již vyřešená a s prodejem společnosti Honor je tedy konec. „

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).