Domů » Bleskovky » Oppo U3 v benchmarku: Osm jader ukrytých v kompaktním těle

Oppo U3 v benchmarku: Osm jader ukrytých v kompaktním těle

Čínská společnost před Vánoci nezahálí, v minulém týdnu představila fotomobil N3 a rekordně tenkou žiletku R5 a podle benchmarku GFXBench je na cestě další model s označením U3. Oproti zmíněným 5,5“ pádlům si tento telefon bude chtít uzmout titul „malej, ale šikovnej“ – osmijádrový 64bitový procesor v kombinaci s displejem o úhlopříčce 4,6“ se dnes zkrátka tak často nevidí.

  
Oppo R5 je rekordně tenký, ale 5,5″ displej by mohl mnohé odradit

Rozlišení displeje bude plně dostačující Full HD, které na zvolené úhlopříčce zajistí velmi slušnou jemnost 479 ppi. Uvnitř přístroje bude tikat procesor MediaTek MT6752 s osmi jádry Cortex-A53 s taktem 1,7 GHz a grafickým čipem Mali-T760. Tuto kombinaci doplní 2 GB paměti RAM. Benchmark uvádí velikost volného vnitřního úložiště 1,1 GB, ale předpokládáme, že testovaný přístroj měl zaplněnou paměť nebo se jednalo o raný prototyp a po rozbalení finálního modelu bude uživateli k dispozici mnohem více.

  

Telefon nabídne dva fotoaparáty, ten hlavní nabídne rozlišení 12 megapixelů, autofokus, blesk a schopnost natáčet 4K video, čelní kamerka disponuje snímačem o rozlišení 5 Mpx. Zbylé parametry odhalují přítomnost jednoho slotu na SIM kartu, Wi-Fi, Bluetooth, GPS s elektronickým kompasem a absenci NFC. Operačním systémem bude Android ve verzi 4.4.4 KitKat. Doufáme, že tento kousek bude představen brzy, pro vybavený telefon „normální“ velikosti se vždy místo najde.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. To Android opravdu potřebuje tolik jader, aby šlapal aspoň trochu dobře?

    • Nechápu co je to za nesmysl, že počet jader se stará o chod systému :-D Je to jen chabý argument ublíženců. Nemyslím tím teď Tebe, ale úplně jiné skupiny :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).