Operační systém Tizen je nyní k dispozici ve verzi 1.0

Nepochybuji, že řadě z vás neunikla zpráva o navázání spolupráce mezi společnostmi Samsung a Intel. Oba giganti společně již delší dobu pracují na vzkříšení mobilního operačního systému Tizen a jak se zdá, jejich společné snažení jim poměrně vychází. Po několika beta verzích se Tizen dostává do oficiální verze s označením 1.0. Tu si ostatně můžete již nyní vyzkoušet prostřednictvím SDK nástrojů, které lze stáhnout přímo z oficiálních stránek systému Tizen.

Součástí je nová verze simulátoru fungující na bázi prohlížeče, na kterém můžete pohodlně spouštět aplikace a vyzkoušet celou řadu parametrů různých zařízení. Nechybí ani podpora technologií Wi-Fi Direct, W3C, POI či HTML5. Operační systém Tizen je open source, což znamená, že by měl být dostupný pro všechny výrobce mobilních telefonů. I když je jeho vývoj v počátcích, v budoucnu by se z něj mohl stát slušný konkurent současných mobilních systémů.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku