Operační systém Tizen dokáže spustit aplikace z Androidu

Nedávno jsme vás informovali o společném snažení společností Samsung a Intel, které si dali za cíl vytvořit konkurenceschopný operační systém pro smartphony a tablety. Jejich společné dítko se jmenuje Tizen a po vzoru Androidu se jedná o otevřenou platformu. Klíčem k úspěchu každého operačního systému pro mobilní zařízení je dostatečné množství podporovaných aplikací a dalšího obsahu. To si samozřejmě uvědomují i vývojáři Tizenu, kteří se snaží do systému integrovat řešení ACL (Application Compatibility Layer) od společnosti Open Mobile. Díky tomu je totiž možné na Tizenu spouštět aplikace primárně vyvíjené pro Android.

Tvůrci ACL dokonce garantují stoprocentní kompatibilitu a naprosto stejnou odezvu jako na Androidu. Odpadla by tak rizika pro vývojáře, kteří by se nechtěli přeorientovávat na nový operační systém. Podpora ACL není v současné době nativní součástí Tizenu a proto lze předpokládat, že se vývojáři budou velice snažit toto řešení do systému zakomponovat. Jaký je váš názor na budoucí existenci tohoto nového operačního systému? Má podle vás šanci na úspěch v dnešní silné konkurenci, nebo mu předem věštíte záhubu? Dle mého názoru tu bezesporu jistá šance existuje. Pokud Samsung s Intelem zapracují i na celkové optimalizaci, může se Tizen stát velmi silným soupeřem Applu a Googlu.

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku