Onyx s Androidem: Prohlédněte si prototyp smartphonu s E-ink displejem

Zahraniční server ARMdevices uveřejnil velice zajímavé video, ve kterém si jeden z redaktorů mohl blíže osahat první smartphone na světě vybavený E-ink displejem. Čínská společnost Onyx International, která stojí za jeho výrobou uvádí, že výdrž zmíněného zařízení se pohybuje kolem jednoho týdne, což je v porovnání s dnešními telefony nezvykle dlouhá doba. Je však vhodné dodat, že tato úžasná hodnota je vykoupena poměrně vysokou daní. Pokud někdo z vás již měl možnost si vyzkoušet libovolnou čtečku s E-ink displejem, tak jistě ví, že reakce na dotyky a doba překreslování obrazu je na tragické úrovni.

Nicméně co se E-ink panelům vytknout nedá, je jejich vynikající čitelnost i na přímém slunečním světle. Konkrétní prototyp smartphonu běží na operačním systému Android, který však musel následně projít patřičnou optimalizací. Ačkoliv panely s elekronickým inkoustem prošly od svého uvedení dlouhým vývojem, tak v jejich implementaci do chytrých telefonů nevidím žádný hlubší smysl. Za daleko lepší řešení bych osobně považoval displeje od společnosti Mirasol, které jsou též velice úsporné a zároveň nabízí daleko kvalitnější zobrazovací vlastnosti.

Autor článku blank
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku