Domů » Bleskovky » Onyx s Androidem: Prohlédněte si prototyp smartphonu s E-ink displejem

Onyx s Androidem: Prohlédněte si prototyp smartphonu s E-ink displejem

Zahraniční server ARMdevices uveřejnil velice zajímavé video, ve kterém si jeden z redaktorů mohl blíže osahat první smartphone na světě vybavený E-ink displejem. Čínská společnost Onyx International, která stojí za jeho výrobou uvádí, že výdrž zmíněného zařízení se pohybuje kolem jednoho týdne, což je v porovnání s dnešními telefony nezvykle dlouhá doba. Je však vhodné dodat, že tato úžasná hodnota je vykoupena poměrně vysokou daní. Pokud někdo z vás již měl možnost si vyzkoušet libovolnou čtečku s E-ink displejem, tak jistě ví, že reakce na dotyky a doba překreslování obrazu je na tragické úrovni.

E Ink Android Phone by Onyx International

Nicméně co se E-ink panelům vytknout nedá, je jejich vynikající čitelnost i na přímém slunečním světle. Konkrétní prototyp smartphonu běží na operačním systému Android, který však musel následně projít patřičnou optimalizací. Ačkoliv panely s elekronickým inkoustem prošly od svého uvedení dlouhým vývojem, tak v jejich implementaci do chytrých telefonů nevidím žádný hlubší smysl. Za daleko lepší řešení bych osobně považoval displeje od společnosti Mirasol, které jsou též velice úsporné a zároveň nabízí daleko kvalitnější zobrazovací vlastnosti.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

13 komentářů

 1. S4crifice (neregistrovaný)

  Hezké :)

  Když se nad tím zamyslím, kdo z vás vyloženě potřebuje mít barevný displej? :)

  Já třeba bych ty barvy oželil, protože na telefonu nepotřebuju nic barevného, takže ten E-ink by byl velmi zajímavý telefon – za předpokladu, že by to mělo stávající funkce, jako současné telefony, jen třeba s týdenní výdrží (a více ..)

  • a uz to mame tady :) no nerikal jsem to? „na co potrebujeme barvy?“… „na co potrebujeme funkce?“… „na co potrebujeme… cokoliv…“. Muzeme se treba vratit k jeste hloupejsim OS, nez jsou i WP… tohle jsou „jablecne“ uvahy… pozor na ne! Aby pokrok byl jeste nekdy opravdu pokrok…

  • Vis proc,uz se vse dostalo moc daleko a je potreba vse razantne orezat a pak opet po dobu nekolika let zase zpet vse pridavat a pridavat nejlepe jako novinku a par fanatiku nad tim bude uplne zasnout.

 2. Falze (neregistrovaný)

  Ten launcher vypada jak live tiles z WP7.

 3. Qwerts (neregistrovaný)

  Treba MS pri navrhu metra pocital s e-ink displejem :D

 4. Pepa (neregistrovaný)

  Mě se to teda taky dost líbí, barvy bych klidně oželel, vypadá to dobře…

 5. Až zlepší odezvu, pak možná. Já se těším na první mobil s Mirasol displejem od Qualcommu.

 6. coufi2002 (neregistrovaný)

  Já si nemyslím, že to bude display pro chytré telefony. Spíš pro obč. tel. Ale jako sekundární display by to nebylo marný. Dost by se mi zamlouval telefon s oběma. Na jedné straně e-ink a na druhé OLED. Pro informace o zmeškaném volání, času nebo statusu, by to rozhodně tačilo a s mizivou spotřebou. A úplně vynikající na čtení knih. Proč svítit OLEDKEm, když mužu text číst na e-ink.

 7. Kvůli čitelnosti na slunci bych si to v životě někoupil. Mám Huawei Honor a na přímém slunečním světle při automatickém jasu nemám sebemenší problém něco přečíst. V životě jsem to neviděl u žádného jiného telefonu jak je tohle vůbec možné :))

  • Neviděl jsi to proto, že je to pořád relativně nová technologie. Prohlédni si kindle… Od té doby, co jsem si koupil kindle, tak trpím s každým displejem jen zasvítí sluníčko

 8. Jean (neregistrovaný)

  Až někdo přijde s displayem a chipy, které půjdou „utáhnout“ solárním článkem při bežném provozu tak půjde o opravdový průlom. Samozřejmě mluvím o displayi s kvalitní grafikou a o chipech s výkonem.

 9. Díky pomalé odezvě displeje se mohou do telefonů s Androidem zase dávat slabé procesory :D

  Lagování nepůjde poznat, protože displej se bude pomalu překreslovat :D

 10. Teď jsem si uvědomil jednu zajímavou věc – je sice super, že to má skvělou čitelnost na přímém slunci, ale vždyť ve tmě na to nebude vidět! :D

  A abych řekl pravdu, tak radši budu mít zhoršenou čitelnost na slunci (i když moje Lumia 800 se s tím pere velmi pěkně), ale ve tmě budu mít použitelný telefon…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).