Domů » Bleskovky » OnePlus Watch jsou tu. Mají voděodolnost, GPS, slušnou výdrž a vlastní paměť na hudbu

OnePlus Watch jsou tu. Mají voděodolnost, GPS, slušnou výdrž a vlastní paměť na hudbu

Značka OnePlus dnes představila nové vlajkové smartphony řady OnePlus 9 a navrch přihodila své vůbec první chytré hodinky. O tomto příslušenství se spekulovalo několik let, avšak teprve nyní uzrála doba na jeho odhalení. Jakými schopnostmi se hodinky OnePlus Watch pokusí zlákat zájemce?

OnePlus Watch

OnePlus Watch: změří vaše zdraví, sportovní aktivitu i spánek

Právě představené hodinky OnePlus Watch jsou hodinky s kruhovým displejem a sportovním vzezřením. Výrobce se z nich nijak nesnaží dělat imitaci švýcarských chronografů, což podtrhuje jak sportovní design ciferníků, tak pryžové pásky, které se upínají do kovového těla hodinek klasickou osičkou. Tělo hodinek je vyrobené z nerezové oceli, jejich diametr je 46 mm, OLED displej má úhlopříčku 1,39“ a zakřivené sklíčko.

oneplus watch white

Hodinky běží na vlastní platformě od OnePlus, takže si na ně dodatečně nenainstalujete žádné aplikace a musíte se smířit s tím, co vám výrobce dal. Výbava ale není vůbec špatná, hodinky dokáží monitorovat:

 • zdraví – díky snímači tepové frekvence a senzoru nasycení krve, nechybí ani detekce stresu, dechový trénink nebo varování na příliš dlouhé sezení
 • sportovní aktivitu – hodinky mají vestavěnou GPS, takže potěší běžce a cyklisty. Díky odolnosti IP68 a ATM5 nechybí ani plavání včetně vyhodnocování SWOLF skóre. Celkem je podporováno 110 typů sportovních aktivit, běh je vyhodnocován automaticky.
 • sledování spánku

S OnePlus Watch vyřídíte hovory a vypnete televizor

OnePlus Watch také umí notifikovat příchozí a zmeškané události, uskutečňovat a přijímat hovory a dokonce přehrávat hudbu skrze Bluetooth sluchátka; obsahují totiž interní 4GB paměť, přičemž 2 GB z ní lze využít pro vlastní potřebu. Nad rámec standardní výbavy mohou hodinky vzdáleně ovládat televizor, bohužel pouze od stejné značky, který se u nás neprodává.

oneplus watch black

OnePlus Watch zaujmou výdrží – na jedno nabití zvládnout fungovat 14 dní, díky rychlonabíječce je možné jim doplnit energii za pouhých 20 minut; 5 minut nabíjení postačí na celodenní výdrž. Akumulátor v těle hodinek má kapacitu 402 mAh.

Cena a dostupnost

Hodinky OnePlus Watch budou dostupné v černé a stříbrné barvě, do prodeje půjde i speciální Cobalt Limited Edition se safírovým sklíčkem a tělem z kobaltové slitiny. Cenu hodinek zatím neznáme, o dostupnosti v Evropě bychom se měli více dozvědět v příštích týdnech.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Zajímalo by mě jestli půjde reagovat na notifikace a jestli zobrazí příchozí fotku nebo GIF.

 2. Cobalt a safír jsou velice lákavé materiály, ale na druhé straně tu máme design a ten je dost fádní. Škoda……

  • Ne, safir neni pravy drahokam, pane, jak si mozna myslis.

  • Ano to samozřejmě vím, že tam bude „jen“ syntetický safír….. Zas tak hloupí nejsem……

   Ale to nic nemění na jeho přidané hodnotě co se týká krycích vlastností. Však ve světě klasických hodinek má své nepostradatelné místo.

 3. Pokud je programové vybavení hodinek pevné tak nejsou smart. V mobilech se vžil termín Feature phone.

 4. Zajimalo by mne jestli umi zachranit pred utonutim stejne jako Apple Watch, nebo jsou to jenom dumb hodinky s podporou notifikaci, co dokaze kazdy cinsky naramek.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).