OnePlus Watch jsou tu. Mají voděodolnost, GPS, slušnou výdrž a vlastní paměť na hudbu

OnePlus Watch

Značka OnePlus dnes představila nové vlajkové smartphony řady OnePlus 9 a navrch přihodila své vůbec první chytré hodinky. O tomto příslušenství se spekulovalo několik let, avšak teprve nyní uzrála doba na jeho odhalení. Jakými schopnostmi se hodinky OnePlus Watch pokusí zlákat zájemce?

OnePlus Watch: změří vaše zdraví, sportovní aktivitu i spánek

Právě představené hodinky OnePlus Watch jsou hodinky s kruhovým displejem a sportovním vzezřením. Výrobce se z nich nijak nesnaží dělat imitaci švýcarských chronografů, což podtrhuje jak sportovní design ciferníků, tak pryžové pásky, které se upínají do kovového těla hodinek klasickou osičkou. Tělo hodinek je vyrobené z nerezové oceli, jejich diametr je 46 mm, OLED displej má úhlopříčku 1,39“ a zakřivené sklíčko.

oneplus watch white

Hodinky běží na vlastní platformě od OnePlus, takže si na ně dodatečně nenainstalujete žádné aplikace a musíte se smířit s tím, co vám výrobce dal. Výbava ale není vůbec špatná, hodinky dokáží monitorovat:

  • zdraví – díky snímači tepové frekvence a senzoru nasycení krve, nechybí ani detekce stresu, dechový trénink nebo varování na příliš dlouhé sezení
  • sportovní aktivitu – hodinky mají vestavěnou GPS, takže potěší běžce a cyklisty. Díky odolnosti IP68 a ATM5 nechybí ani plavání včetně vyhodnocování SWOLF skóre. Celkem je podporováno 110 typů sportovních aktivit, běh je vyhodnocován automaticky.
  • sledování spánku

S OnePlus Watch vyřídíte hovory a vypnete televizor

OnePlus Watch také umí notifikovat příchozí a zmeškané události, uskutečňovat a přijímat hovory a dokonce přehrávat hudbu skrze Bluetooth sluchátka; obsahují totiž interní 4GB paměť, přičemž 2 GB z ní lze využít pro vlastní potřebu. Nad rámec standardní výbavy mohou hodinky vzdáleně ovládat televizor, bohužel pouze od stejné značky, který se u nás neprodává.

oneplus watch black

OnePlus Watch zaujmou výdrží – na jedno nabití zvládnout fungovat 14 dní, díky rychlonabíječce je možné jim doplnit energii za pouhých 20 minut; 5 minut nabíjení postačí na celodenní výdrž. Akumulátor v těle hodinek má kapacitu 402 mAh.

Cena a dostupnost

Hodinky OnePlus Watch budou dostupné v černé a stříbrné barvě, do prodeje půjde i speciální Cobalt Limited Edition se safírovým sklíčkem a tělem z kobaltové slitiny. Cenu hodinek zatím neznáme, o dostupnosti v Evropě bychom se měli více dozvědět v příštích týdnech.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku