Domů » Bleskovky » OnePlus One se nesmí v Indii prodávat, Xiaomi naopak získalo dočasné povolení

OnePlus One se nesmí v Indii prodávat, Xiaomi naopak získalo dočasné povolení

Indické soudy se rozhodly udělat výrobcům mobilních zařízení chudé Vánoce, v krátkém časovém intervalu stoply na svém území prodeje všech zařízení čínských značek Xiaomi a OnePlus. V případě Xiaomi je žalující stranou švédský Ericsson, OnePlus zase narazilo na domácí Micromax a jeho novou značku zařízení Yu.

  

Spor OnePlus versus Yu vzniknul poté, co indická značka ve své domovině získala exkluzivitu na používání alternativního systému CyanogenMod. Jeho tvůrci dříve na svých stránkách uvedli, že telefon OnePlus One z indické distribuce nebude v budoucnu dostávat žádné aktualizace, nyní soud v Delhi prodej tohoto modelu v Indii zcela zakázal. OnePlus údajně pracuje na vlastní alternativní ROM založené na Androidu, s níž by se mohl do Indie vrátit.

  

Stejný soud naopak zmírnil trest pro značku Xiaomi, která od minulého týdne nesměla v Indii prodávat žádná ze svých zařízení. Povolenka pro Xiaomi má však celou řadu omezení, platí jen do 8. ledna a vztahuje se pouze na telefony s čipem od Qualcommu – Mi 3, Redmi 1S a Redmi Note 4G. Viceprezident společnosti Hugo Barra ve svém příspěvku na Facebooku uvedl, že 23. prosince budou obnoveny dodávky a prodeje modelu Redmi 1S, stejně tak společnost uspíší uvedení modelu Redmi Note 4G na indický trh.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Dratek (neregistrovaný)

    Škoda toho 1+1 a zákazu v Indii, byl by to pro mě docela důležitej market.

  2. Snoopy (neregistrovaný)

    Nejvíc se mi na tom nelíbí ta „exkluzivita CyanogenModu“. moc mi to nejde dohromady s jejich vlastním prohlášením „CyanogenMod is developed as free and open source software based on the official releases of Android by Google, with added original and third-party code. „

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).