TOPlist

OnePlus One nebude v Indii dostávat aktualizace CyanogenModu: Může za to nová značka Yu

Poměrně kuriózní situaci způsobil indickým majitelům telefonu OnePlus One tamní výrobce mobilních zařízení Micromax. V listopadu totiž představil vlastní prémiovou značku smartphonů Yu, přičemž telefony vycházející pod tímto novým brandem budou namísto klasického Androidu využívat jeho alternativní distribuci CyanogenMod.

  

Na tom by ještě nebylo nic zvláštního, pokud by ovšem značka Yu nezískala na CyanogenMod na území Indie exkluzivitu. Pro majitele telefonů OnePlus One z indické distribuce tato situace znamená vystavení stopky všem příštím updatům Cyanogenu, včetně očekávané verze postavené na Androidu 5.0 Lollipop. Tuto nepříznivou zprávu již oznámila společnost Cyanogen na svých stránkách, poslední verze systému, kterou si budou moci indičtí uživatelé užívat, je 11S.

  

Globální verze se naštěstí indický problém netýká, tudíž se dá očekávat, že indičtí zájemci o „zabijáka vlajkových lodí“ budou shánět zejména mezinárodní variantu, případě čínskou se systémem Color OS. Budete-li si kupovat OnePlus One z druhé ruky, dejte si pozor na jeho původ, aby se vám nedostalo do rukou zařízení z indické distribuce. Je možné, že se brzy začnou objevovat na aukčních portálech. 

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku