Domů » Bleskovky » OnePlus One Mini: Z Číny unikají údajné fotografie i specifikace zmenšeného modelu

OnePlus One Mini: Z Číny unikají údajné fotografie i specifikace zmenšeného modelu

Mini nemusí nutně znamenat malý, což dokazují někteří výrobci mobilních zařízení zejména z Číny. Oppo N1 Mini i ZTE Nubia Z7 Mini mají pět palců a podle nejnovějších úniků z Číny se k nim má přidat i společnost OnePlus. Ta již dříve naznačila, že se v budoucnu můžeme dočkat menší verze „zabijáka vlajkových lodí“, nyní se objevují její první neoficiální fotografie a specifikace.

  

Podle nich nemá jít OnePlus ve šlépějích Sony a se zmenšením úhlopříčky displeje má být ořezána i hardwarová výbava zařízení. Snapdragon 801 má nahradit Snapdragon 615, hlavní fotoaparát má nabídnout osmimegapixelový snímač. Stejným rozlišením má disponovat i čelní kamerka, aby si k tomuto telefonu našli cestu i selfiemaniaci. Podle benchmarku na fotografii telefon pohání systém Android 4.4.

  

OnePlus One Mini se má údajně prodávat za cenu 1499 RMB, což je v přepočtu 5 400 Kč bez DPH. Zdali jsou však uniklé specifikace a fotografie autentické, bohužel prozatím nejsme schopni odhadnout. Minimálně jednoho zařízení od OnePlus bychom se v příštím roce podle slov ředitele společnosti dočkat měli.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Proč to nenazvou cheap? Tohle není mini, tohle je cheap. Mini je viz Sony. Ačkoliv mohli tu Z3C naopak zmenšit při zachování úhlopříčky displeje Z1C, to by byl stav ideál.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).