Domů » Bleskovky » OnePlus 8 a 8 Pro dostávají finální OxygenOS 11. Připravte se na obrovskou proměnu

OnePlus 8 a 8 Pro dostávají finální OxygenOS 11. Připravte se na obrovskou proměnu

Android 11 byl uvolněn na začátku září, zatím jej však dostaly pouze smartphony Google Pixel. U ostatních značek trvá nasazování nového systému o poznání déle, jako první se nyní dočkávají majitelé telefonů OnePlus 8 a 8 Pro, na které nový Android přichází v podobě systému OxygenOS 11.

oxygen

OxygenOS 11: co je nového?

OxygenOS 11 přináší poměrně revoluční změnu designu, OnePlus se v této verzi odklání od podoby čistého Androidu, kterou nahrazuje poměrně výrazná nadstavba podobná prostředí One UI od Samsungu. Systémové prostředí i jeho aplikace využívají displej tak, že horní polovina slouží pro konzumaci obsahu, zatímco spodní pro interakci.

oxygenos 11 2 1

Změn v systému je ale mnohem více, přepracován byl always-on režim, který dostal nejen spoustu nových stylů hodin, ale hlavně nové téma, které na časové ose ukazuje využívání telefonu, počet odemknutí apod. Nové je i zapínání a vypínání tmavého režimu rychlým přepínačem, nebo automaticky v závislosti na denní době. Podle denní doby se také přizpůsobuje prostředí funkce Počasí nebo živé tapety na pozadí.

oxygenos 11 3 1

Herní prostor dostal nové přepínače módu Fnatic s možnostmi úprav notifikací během hraní. Přímo z her bude možné rychle odpovídat na zprávy z WhatsAppu či Instagramu. Hráče také potěší nová funkce, která preventivně zamezuje nechtěným dotykům.

oxygen 2

ZenMode dostal pět nových témat a více možností nastavení času, přibyla také funkce přizvat do ZenMode své přátelé a užívat si „zenového klidu“ společně. Aplikace Galerie nově umí vytvářet týdenní příběhy z videí a fotografií z interní paměti.

Vzduchem jen pro část uživatelů

OnePlus vypouští OxygenOS 11 pro majitele smartphonů OnePlus 8 a 8 Pro jako OTA aktualizaci, zatím však pouze pro hrstku uživatelů s tím, že ostatní se dočkají v následujících dnech. Pokud jste velmi nedočkaví, existuje možnost manuální OTA aktualizace z lokálního zdroje; podrobný návod je dostupný na fóru OnePlus, firmware pro OnePlus 8 si můžete stáhnout odsud, pro OnePlus 8 Pro odsud.

Dočkají se i majitelé starších smartphonů OnePlus

Prostředí OxygenOS 11 bude dostupné i pro starší smartphony značky OnePlus, konkrétně:

 • OnePlus 7T a 7T Pro
 • OnePlus 7 a 7 Pro
 • OnePlus 6T
 • OnePlus 6
 • OnePlus Nord

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. Martin Makeš

  Ahojte nevíte kdy to bude dostupné na One plus nord ?

 2. Holt čistej Android už není v kurzu, je potřeba přejít na kopírku OneUI.

  • On někdy čistej Android byl v kurzu? To co do teď OnePlus mělo bylo čistému androidu dost vzdáleno. Pokud se jim podaří držet rychlost updatů a odladěnost prostředí jako to bylo do teď, tak mi přiblížení k oneUI vůbec nevadí vám naopak.

  • Naprosto mimo.

  • Martin Makeš

   Lanyz jen ať už to dorazí na můj One plus nord :) Jinak jsem s One plus nord maximálně spokojen a na android 11 a oxygen 11 se už těším :) hlavně ať je to pořádně odladeno :)

  • Naprosto souhlasím. I má Nokia 7.2 kterou jsem si koupil ve víře rychlých aktualizací a prý i možnost odemčení zavaděče. Tak Android 11 přijde až kolem únor/březen a odemčení zavaděče při nějaké aktualizaci „opravili“.

 3. Martin Makeš

  Mě to nevadí že kopírují od Samsungu,one ui se mi taky líbí a neni to spatne

 4. Pocitově velký nárůst výkonu i když mám téměř plné interní úložiště. Za mě ok.

 5. Android 11 nainstalován přes OTA. Zatím se seznamuji, ale např. za funkci AOD jsem fakt rád. OnePlus softwarová podpora pecka.

 6. Oneplus 8 PRO – Po aktualizaci na android 11 – oxygenOS 11 mi přestala fungovat aplikace SMS a MMS od výrobce – nejde vůbec zapnout – hází hlášku: aplikace SMS a MMS pravidelně přestává fungovat. Proveden i restart telefonu – několikrát.
  Děje se to po aktualizaci někomu? Díky za odpověď.

  • vyřešeno

  • A čím to bylo? U mě je vše ok a zatím to vypadá, že systém je dobře odladěný.

  • U mě se to po aktualizaci stalo také. Nešli zapnout zprávy. Pořád to padalo s hladkou o chybe. Stáhnul jsem tedy zprávy Google a nastavil jako výchozí, abych nepřišel o zprávy. Vymazal jsem data v aplikaci SMS a mms. Zapnul a nastavil jako výchozí. Pak smazal Google zprávy. Vše funguje

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).