OnePlus 8 a 8 Pro dostávají finální OxygenOS 11. Připravte se na obrovskou proměnu

oneplus 8 a

Android 11 byl uvolněn na začátku září, zatím jej však dostaly pouze smartphony Google Pixel. U ostatních značek trvá nasazování nového systému o poznání déle, jako první se nyní dočkávají majitelé telefonů OnePlus 8 a 8 Pro, na které nový Android přichází v podobě systému OxygenOS 11.

oxygen

OxygenOS 11: co je nového?

OxygenOS 11 přináší poměrně revoluční změnu designu, OnePlus se v této verzi odklání od podoby čistého Androidu, kterou nahrazuje poměrně výrazná nadstavba podobná prostředí One UI od Samsungu. Systémové prostředí i jeho aplikace využívají displej tak, že horní polovina slouží pro konzumaci obsahu, zatímco spodní pro interakci.

oxygenos 11 2 1

Změn v systému je ale mnohem více, přepracován byl always-on režim, který dostal nejen spoustu nových stylů hodin, ale hlavně nové téma, které na časové ose ukazuje využívání telefonu, počet odemknutí apod. Nové je i zapínání a vypínání tmavého režimu rychlým přepínačem, nebo automaticky v závislosti na denní době. Podle denní doby se také přizpůsobuje prostředí funkce Počasí nebo živé tapety na pozadí.

oxygenos 11 3 1

Herní prostor dostal nové přepínače módu Fnatic s možnostmi úprav notifikací během hraní. Přímo z her bude možné rychle odpovídat na zprávy z WhatsAppu či Instagramu. Hráče také potěší nová funkce, která preventivně zamezuje nechtěným dotykům.

oxygen 2

ZenMode dostal pět nových témat a více možností nastavení času, přibyla také funkce přizvat do ZenMode své přátelé a užívat si „zenového klidu“ společně. Aplikace Galerie nově umí vytvářet týdenní příběhy z videí a fotografií z interní paměti.

Vzduchem jen pro část uživatelů

OnePlus vypouští OxygenOS 11 pro majitele smartphonů OnePlus 8 a 8 Pro jako OTA aktualizaci, zatím však pouze pro hrstku uživatelů s tím, že ostatní se dočkají v následujících dnech. Pokud jste velmi nedočkaví, existuje možnost manuální OTA aktualizace z lokálního zdroje; podrobný návod je dostupný na fóru OnePlus, firmware pro OnePlus 8 si můžete stáhnout odsud, pro OnePlus 8 Pro odsud.

Dočkají se i majitelé starších smartphonů OnePlus

Prostředí OxygenOS 11 bude dostupné i pro starší smartphony značky OnePlus, konkrétně:

  • OnePlus 7T a 7T Pro
  • OnePlus 7 a 7 Pro
  • OnePlus 6T
  • OnePlus 6
  • OnePlus Nord
Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku