Domů » Bleskovky » OnePlus 6T v testu odolnosti: má poškrábaný displeje vliv na čtečku otisků?

OnePlus 6T v testu odolnosti: má poškrábaný displeje vliv na čtečku otisků?

Teprve včera byl představen smartphone OnePlus 6T, přímo na premiéře byl přítomen Zack Nelson, který je známý díky svému YouTube kanálu JerryRigEverything. Krátce po představení Zack tento telefon před zraky všech přítomných rozebral (záznam si můžete pustit zde), poté přišel s jeho tradičním testem odolnosti.

OnePlus 6T Durability Test! - Scratch Burn and BEND Tested!

OnePlus 6T: bude čtečka otisků fungovat i s poškrábaným displejem?

Jako vždy byl test zahájen pokusem o poškrábání displeje, zde se logicky žádné překvapení nekoná – OnePlus 6T chrání sklo Gorilla Glass 6 a to odolává stejně jako jeho předchůdci materiálům s Mohsovou tvrdostí 5 a nižší. Přímo pod displej je integrovaná optická čtečka otisků prstů, ale ani poškrábání displeje v tomto místě nemá na její funkčnost žádný vliv.

Hardwarové parametry OnePlus 6T
Systém: Android 9.0
Rozměry: 157,5 × 74,8 × 8,2 mm, Hmotnost: 185 gramů
Čipset: Snapdragon 845, octa-core (4x 2,8 GHz Kryo 385 Gold, 4x 1,8 GHz Kryo 385 Silver)
RAM: 6/8 GB, Interní paměť: 128/256 GB, Pam. karta:
Displej: AMOLED, 6,41", Full HD+, 1080 x 2340 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 16 Mpx, f/2.0, Full HD video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 3700 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Záda telefonu jsou rovněž skleněná, avšak u testované matné varianty jsou opatřena povlakem, do něhož je poměrně snadné udělat vryp. Ty po měkčích materiálech lze bez problému odstranit, rýhy vzniklé kontaktem s tvrdým materiálem zůstávají permanentně na svém místě. Okraje telefonu jsou po všech stranách kovové, při neopatrném zacházení však u nich může dojít k odstranění barevné vrstvy.

Pozor na oleofobní vrstvu

OnePlus 6T disponuje AMOLED displejem, který při přímém kontaktu s ohněm ani po 30 vteřinách nijak nedegraduje, avšak poškodí se oleofobní vrstva nad ním, čímž vznikne poměrně nevzhledný flek. Reputaci si však telefon napravil při pokusu o jeho zlomení, kdy se projevila jeho strukturální pevnost; sice se malinko ohne, ale navrátí se do původního tvaru.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Co jsem koukal ta čtečka je celkem rychlá nevím co se každému výrobci nelíbí na tom že je pomalá mě to u tohohle nepřišlo. ale je to rozhodně lepší jak ji mít na zádech.

    • Citacka je pomala aj koli tomu, ze funguje iba pri zapnutom displeji- co je krok navyse.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).