Domů » Bleskovky » OnePlus 2: Nový model bude představen v polovině příštího roku, dočkáme se i zmenšené varianty?

OnePlus 2: Nový model bude představen v polovině příštího roku, dočkáme se i zmenšené varianty?

I přes omezený počet přístrojů a pozvánkový systém distribuce zaznamenal telefon OnePlus One (recenze) úspěch a proto se nelze divit, že jeho výrobce již chystá nástupce. Podle diskuze na síti Reddit, do které se zapojili dva členové týmu OnePlus, má přijít ve druhém nebo třetím kvartále příštího roku, v tu dobu by již měl být standardem Android „L“. Současná generace by na tento systém měla dostat 90 dní od uvolnění jeho kódu.

   

Z diskuze jsme se také dověděli, že vývojáři OnePlus označují současný QI standard pro bezdrátové dobíjení jako pomalý, tudíž nemůžeme očekávat, že tuto technologii bude příští generace telefonu podporovat. Stejně tak nezajímavá jim přijde současná generace nositelné elektroniky a doufají, že příští rok se objeví lepší technologie, protože této kategorii zařízení se v OnePlus nebrání. Dokonce v souvislosti s nositelnou elektronikou prozradili, že testují produkty v různých kategoriích, ale ne všechny se dostanou do oběhu.

  

Špatnou zprávu však máme pro ty, kdo očekávali OnePlus tablet – Nexus tablety jsou prý natolik dobré, že by v OnePlus nedokázali v blízké budoucnosti vyrobit výrazně lepší zařízení. Na otázky lidí, zdali není v plánu telefon s menší úhlopříčkou displeje, tvůrci odpověděli, že tuto možnost zvažují. OnePlus tak možná půjde oproti současným zvyklostem proti proudu a následující generaci zmenší nebo velikost telefonu zachová a současně s ním představí i jeho menšího potomka.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Je úplně jedno, co si myslí One+, když o tom rozhoduje Oppo nebo kdo:) Jinými slovy, tohle oddělení daného výrobce je v negativních číslech a mají značně přistřižená křídla.

    Osobně spíše očekávám, že po blamáži s jejich přístrojem ty lidi prostě rozpustí do mateřské společnosti (+ nějaké padlé hlavy) a bude klid…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).