OnePlus 2 bude mít 3 300mAh baterii a přinese podporu všech českých frekvencí LTE

Máme tu další nové informace o chystaném smartphonu OnePlus 2. Dosud jsme se oficiální cestou dozvěděli, že bude poháněn čipsetem Qualcomm Snapdragon 810 za podpory 4 GB operační paměti, bezpečnost zajistí ultrarychlý snímač otisků prstů a nabíjení obstará nový oboustranný konektor USB-C. A jakou baterii vlastně bude nabíjet? Na to a na další otázky odpověděli zástupci čínské společnosti v debatě s fanoušky na serveru Reddit.

  

Novinka dostane baterii o kapacitě 3 300 mAh, což je o 200 mAh více než měl její loňský předchůdce. I přesto bude OnePlus 2 rozměrově menší, na výše uvedené fotografii jsou zachyceny obě generace, kdy původní OnePlus leží právě na chystaném modelu. I druhá generace má dostat řadu vyměnitelných zadních krytů StyleSwaps, které mají být ještě lepší z prémiovějších materiálů. O parametrech displeje jsme se z diskuze nic nedozvěděli, za to víme, bude zajišťovat čtení otisků prstů. Samostatného senzoru pod displejem nebo na zádech se tedy nedočkáme, stejně tak novinka nebude vybavena snímačem tepové frekvence.

   

První generaci byla velmi vytýkána absence podpory důležitých frekvencí LTE, chystaný model však situaci napraví – podporována budou pásma 1/3/5/7/8/20, tudíž si rychlého internetu užijí i majitelé SIM karet od Vodafonu. K dispozici budou celkem dva modely OnePlus Two lišící se právě podporou vybraných pásem, na což si budou muset dát pozor zákazníci při nákupu z neověřených zdrojů. Na otázku, na co jsou v OnePlus u modelu Two nejvíce hrdí, odpověděli zástupci společnosti, že na design a celkové zpracování.

  

OnePlus Two bude představen 27. července prostřednictvím virtuální reality, pro tyto účely výrobce prodával papírovou náhlavní soupravu Cardboard a pro sledování keynote vydá speciální aplikaci. Další činnost v oblasti virtuální reality ale OnePlus zřejmě nechystá, zástupci společnosti potvrdili, že se nechystají Cardboard prodávat i nadále. Za to budou pokračovat prodeje modelu OnePlus One, zřejmě však pouze do vyprodání zásob. Druhá generace se bude opět prodávat pozvánkovým systémem, společnost chystá i nějaká zvýhodnění pro první majitele původního modelu. Cena novinky má být podle zakladatele společnosti Pete Laua nižší než 450 USD (11 100 Kč bez DPH).

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku