Domů » Bleskovky » USB-C kabel k OnePlus 2 může poškodit některá zařízení, výrobce nabízí vrácení peněz

USB-C kabel k OnePlus 2 může poškodit některá zařízení, výrobce nabízí vrácení peněz

Není kabel jako kabel. Pokud jste podlehli kouzlu oboustranného portu USB-C, dejte si pozor na červený kabel od společnosti OnePlus. Ten je vhodný k datovým přenosům a k nabíjení smartphonu OnePlus 2, ostatní zařízení s ním však mohou mít problémy; dokonce takové, které mohou vést ke zničení nabíječky, USB rozbočovače či rovnou USB portu počítače.

  

Tuto nepříjemnost zjistil minulý týden zaměstnanec Google Benson Leung, nyní ji přiznala sama čínská společnost na svém blogu. Problém tkví v nedodržení přesné specifikace USB-C 1.1, která vyžaduje použití 56kΩ rezistoru, avšak OnePlus použilo rezistor 10kΩ. Kvůli této „záměně“ se mohou kabely OnePlus pokoušet čerpat ze zdroje větší množství energie, než je schopen povolit. Většina zdrojů by měla disponovat regulačním mechanismem, avšak neplatí to zdaleka pro všechny. V diagnostice by měla napomoci následující tabulka.

  

Pokud jste si zakoupili na stránkách OnePlus dotčené USB-C kabely a chcete se vyvarovat výše uvedeným potížím, nabízí čínský výrobce možnost refundace. Formulář s žádostí o vrácení peněz naleznete na těchto stránkách. Peníze lze vrátit pouze za samostatně zakoupené kabely, nikoliv za kabely přiložené k telefonu OnePlus 2. Refundace bude probíhat pouze do konce letošního roku, OnePlus mezitím na trh dodá nové kabely, které již budou vybaveny 56kΩ rezistory.

 

Pro bezpečnost vašich zařízení doporučujeme používat aktuální USB-C kabely od OnePlus pouze s telefony této značky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments