Známe podobu a kompletní parametry OnePlus 2: Quad HD displej, 4 GB RAM a USB-C konektor

Parametry nástupce loňského zabijáka vlajkových lodí OnePlus One byly v minulých týdnech postupně odhalovány na blogu čínské společnosti, avšak finální podobu telefonu si výrobce schovával až na oficiální představení. Bohužel mu do cesty vstoupila čínská certifikační autorita TENAA, která má na svědomí už mnoho předčasných odhalení a neunikl jí ani telefon OnePlus 2.

 

Hned snímek čelní strany odhaluje hardwarové tlačítko pod displejem, které bude sloužit jako čtečka otisků prstů. Svým oválným tvarem připomíná domovská tlačítka zařízení od Samsungu, bohužel zatím nevíme, zda se po jeho stranách rovněž nachází senzory, či se jedná o jednoúčelového solitéra, jako v případě HTC One M9+. Čtečka má být podle blogu OnePlus rychlejší a přesnější, než u většiny konkurentů. Nad domovským tlačítkem nachází prostor pro 5,5″ Quad HD displej a na osmimegapixelovou čelní kamerku.

   

Zadní stranu okupuje 13megapixelový fotoaparát, na první dojmy z jeho používání a výsledků se můžete podívat zde. Díky přítomnému laseru umí bleskurychle ostřit, za to však zřejmě postrádá optickou stabilizaci obrazu. Uvnitř telefonu bude tepat osmijádrový čispet Qualcomm Snapdragon 810 v revizi 2.1, která má odstraňovat problémy s přehříváním.

 

Procesoru budou k ruce 4 GB operační paměti, data bude možné ukládat na 32GB vnitřní paměť. Telefon má podporovat všechna v tuzemsku používaná pásma LTE, v jeho útrobách se rovněž najdou dva sloty na SIM karty. O nabíjení 3 300mAh baterie a propojení s počítačem se překvapivě bude starat oboustranný konektor USB-C.

  

K oficiálnímu představení OnePlus 2 dojde příští pondělí 27. července, cena novinky má být podle zakladatele společnosti Pete Laua nižší než 450 USD (11 100 Kč bez DPH). Prodej bude po vzoru první generace podmíněn vlastnictvím pozvánky.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku